Начало Общество Оборище записа победа 3:1 над Марек Дупница

Оборище записа победа 3:1 над Марек Дупница

домакинска победа Оборище

В среща от петия кръг на югозападната трета лига Оборище нанесе първа загуба на Марек -Дупница с резултат 3-1.

Двата отбора предложиха интересен и качествен двубой, въпреки горещото време.
Резултатът бе открит още в 9та минута с гол на Мариян Наплатанов от границата на наказателното поле. До края на полувремето възможности се откриха и за двата отбора, но резултатът остана непроменен.

В 54та минута Марек успяха да изравнят, след избита топка от вратаря ни Стилиян Георгиев и удар от воле на капитана на гостите Близнаков.
Оборище реагира мигновено с атаки и само четири минути след изравняването, футболист на гостите игра с ръка в наказателното поле и капитанът Никола Иванов-Шейха вкара дузпата за 2-1.

Точка на спора сложи отново капитанът на Оборище в 80та минута, отбелязвайки хубав гол с глава, след изпълнение на ъглов удар.

Оборище игра в следния състав:
Стилиян Георгиев,Стенислав Георгиев,Никола Мицански,Ивайло Аврамов,Улисес Сантос,Ели Маркес /86 м Иван Бараков/,Никола Иванов /капитан/.

Мариян Наплатанов /73 м Кристиян Димитров/,Даниел Васев,Васил Тачев /66 м Желсон Таварес/Милко Георгиев.

Това беше трета поредна победа на отбора като домакин в първенството.

В сряда, 9 септември,  двата отбора ще се срещнат отново в мач за купа България ,като мачът е в Дупница.

В следващ кръг Оборище е домакин на Беласица Петрич.
Срещата е на 12 септември / събота / от 17 часа.