Начало Спорт „Оборище“ записа поредна загуба

0

От клуба има претенции за две несвирени дузпи

obor

Мария МАСЛЕВА

Днес Оборище (Панагюрище) прие тима на „Лудогорец II” в среща от 27-ия кръг на футболното първенство на Б група. Двубоят бе от 18:00 часа на панагюрския стадион „Орчо Войвода”.

„Оборище“ излезе на терена в следния стартов състав: 1 Ивайло Яначков, 6 Христо Стамов, 3 Мартин Димов, 11 Георги Нетов, 23 Ели Маркес, 18 Владимир Бахъров, 16 Калоян Цветков, 13 Никола Иванов (к), 2 Петър Альошев, 9 Илиан Христов, 17 Ивайло Димитров

В състава на „Лудогорец II” личаха имената на футболисти от първия отбор, като Анисе Андреанантенайна, Витор Фернандес, Браян Ангуло, Джоржи Лукоки, Цветелин Чунчуков, Александър Василев и Тейнур Марем, който в днешната среща носеше капитанската лента

Срещата започна равностойно за двата отбора. В 8-мата минута Владимир Бахъров стреля към вратата на разградчани, но топката уцели гредата. В 14-тата минута главният съдия на срещата Георги Кабаков отсъди жълт картон за играча на „Лудогорец II” Витор Фернандес – Витиня. Минути по-късно жълт картон получи и футболистът на „Оборище“ Мартин Димов. В 24-тата минута Владимир Бахъров излезе сам срещу вратаря на разградчани, но за жалост пропусна. В 33-тата минута Преслав Петров от тима на „Лудогорец II“ получи жълт картон. Почивката дойде при резултат 0-0.

През второто полувреме Иван Колев влезе на мястото на Илиан Христов в състава на „войводите“. През 63 минута Янаки Смирнов откри резултата в полза на разградчани. Минути по-късно настъпи втората смяна в отбора на „Оборище“. От игра излезе Владимир Бахъров и на негово място влезе Антонио Цанков. В 75-тата минута Шабан Османов влезе на мястото на Калоян Цветков. В 80-тата минута Александър Василев отбеляза втория гол за разградчани. Малко преди края на редовните 90 минути жълт картон получи капитанът на „Оборище“ Никола Иванов- Шейха. Последният съдийски сигнал дойде при 0-2 за тима на „Лудогорец II“.

От тима на „Оборище“ имаше претенции към рефера Георги Кабаков за две несвирени дузпи. Първата бе в 35-тата минута, когато според панагюрци е трябвало да бъде свирена дузпа в тяхна полза за спъване на Калоян Цветков. Вторият спорен момент бе в началото на второто полувреме, когато Кабаков подмина с мълчание игра с ръка в наказателното поле на играч на разградчани.