Начало Спорт Още две 1-ви места за ХК „Панагюрище“ в зона Тракия

Още две 1-ви места за ХК „Панагюрище“ в зона Тракия

На 23 май в Панагюрище се проведе Зоналният Финал за 1- годишните момичета.В първия мач малките панагюрски хандбалистки, след не много убедителна игра, завършиха наравно с Хасково.Във втория мач победиха отбора на Поморие и така запазиха първото място в зоната.За тази възраст няма Държавен Финал.Индивидуални отличия получиха: Стоянка Варадинова-най-добър вратар,Цветелина Спасова-най-добър пивот,Катрин Чочева- най-добър разпределител и голмайстор. Останалите момичета ,които се бориха за златните медали на зона "Тракия " са ;Николета Иванова,Евелин Драганова,Йоана Робова,Стела Дилова,Стиляна Маркова,Стиляна Кирилова,Стефани Навущанова,Диана Раленекова,Димитринка Гълъбова.

На 26 май отново Панагюрище бе домакин на хандбален турнир- "Б" Републиканска хандбална група-жени.Преди започването на турнира на хандбалната площадка се появиха облечени в абитуриентски рокли три от хандбалистките,които дойдоха направо от бала .

След фотосесия облякоха екипите и излязоха на терена за първия мач с отбора на Никиспорт-Сливница.Първото полувреме явно още цареше настроението от вечерта и завърши с гол за Сливница -13:14.През второто полувреме панагюрки се мобилизираха и в края на мача се поздравиха с победа 30:27.Втория най-важен мач бе срещу отбора на Хасково,който трябваше да победим с 2 гола за да извоюваме първото място.В този мач не личеше да има неспали състезателки.При резултат на полувремето 15:8 ,двубоя завърши с разгромяващ резултат 29:15 за нашият отбор.Състав:Елена Чолакова -наградена за най-добра дясна свръзка,Стефка Цветанкова-голмайстор с 34гола,Петя Цветанкова-най-добро ляво крило,Тотка Дойкинова-най-добър вратар,Диляна Пърлева,Йорданка Тодорова,Екатерина Табанджова,Ивайла Панайотова,Надежда Шилева,Ива Караджова,Мария Савлекова.

Равносметката от Зоналното първенство е:
От 8 гарнитури – 6 първи места и 2 втори места

Следващите две седмици предстоят два Държавни Финала на 13г. в Търново и на 17г. в Габрово.
Треньорката Л.Карагьозова се надява поне от единия финал отборът да се върне с медал.