Начало Спорт „Пан Волей“ надви карловци в драматични пет гейма

„Пан Волей“ надви карловци в драматични пет гейма

73
0
Мария МАСЛЕВА
10836164_338871529641981_111477331_nДнес се проведе вторият кръг от държавното първенството по волейбол за юноши младша възраст. Турнирът е организиран от Българската Федерация по Волейбол. Както и при първия кръг от турнира, домакин бе ВК „Пан-Волей“. Срещите се проведоха в спортната зала на стадион “Орчо Войвода”.
10841471_338871466308654_158431799_n
Турнирът започна с оспорвана среща, в която сили премериха домакините от„Пан-Волей“ и „Левски“ Карлово. В първия гейм гостите от Карлово показаха добра игра и надвиха над панагюрските момчета с резултат 19:25. Играчите от „Пан-Волей“ дадоха на противника да се разбере, че в никакъв случай панагюрци не са за подценяване и взеха втория гейм с категоричното 25:17.
10941758_338871629641971_1620929784_nТретата част от мача  бе най-оспорвана. Двата отбора показаха равностойна игра, но в края на гейма панагюрци успяха да надделеят с 26:24. В четвъртия гейм умората даде отражение върху играта на панагюрци и гостите от Карлово победиха с резултат 19:25, което доведе до тайбрек. В него „Пан-Волей“ събра сили и след бърза, но изключително оспорвана игра си извоюва победа с 16:14. По този начин панагюрските момчета записаха първата си победа в турнира с резултат 3:2 (19:25, 25:17, 26:24, 19:25, 16:14). Президентът на клуба Стоян Василев, беше много щастлив от постижението на юношите. Той беше неотлъчно до тях през цялата среща и ги подкрепяше, и съветваше.
Във втората среща от турнира едни срещу друг на терена излязоха Велинград Волей и “Металик” Сопот. Мачът започна с гейм в полза на “Металик” Сопот с резултат 17:25. След няколко съвета от треньора си Димитър Санкев велинградчани показаха доста по-добра игра на терена и победиха във втория гейм с 25:21. Добрата им игра продължи и в третата част на мача, която завърши с категоричния резултат 25:10. Четвъртия гейм на срещата бе доста оспорван, но Велинград Волей бяха по-силния отбор на терена и повториха резултата от втората част 25:21. Така мачът завърши с класическото 3:1 (17:25, 25:21, 25:10, 25:21) в полза на велинградчани, които не допуснаха нито една загуба в двата кръга на турнира.
10962129_338871462975321_1138606474_n
Последната среща за деня бе между „Левски Карлово“ и „Металик Сопот“. Двата отбора трябваше да премерят сили на 7 декември, когато бе първият кръг от турнира, но мачът им бе отложен за днес.
В първия гейм двата тима показаха равностойна игра, но в край левскарите поведоха и резултатът от гейма бе 25:22. Втората част от мача също бе доста оспорвана, но „Левски Карлово“ отново показаха по-добра игра и надвиха с 25:20. След двадесет минутна трета част момчетата от Карлово взеха и третия гейм с 25:18. По този начин мачът завърши с резултат 3:0 (25:22, 25:20, 25:18). Това е единствената победа на „Левски Карлово“ от двата кръга на турнира.
Състав на „Пан-Волей“: В. Стоянов, А. Воденичаров, П. Кърпанов, С. Ефтимов, Е. Ланджев, . К. Бояджиев (к), Ц. Кузманов, С. Дюлгяров, А. Борисов, С. Шишков (л)
Треньор: Р. Ангелкова, А. Магхарби
Състав на „Левски Карлово“: М. Томов, С. Пашов, К. Кънев, Н. Велков(к) , Д. Чолаков, П. Кутров, С. Кралимарков
Треньор: К. Петров
Състав на „Металик Сопот“: К. Канагролов, С. Иванов, И. Каратончев, А. Петков, М. Динов, А. Георгиев(к), М. Макавеев, Г. Генов, Б. Митев, А. Кеков, С. Хаджийски (л).
Треньор: Й. Димов
Състав на „Велинград“: Й. Каратъков, Х. Димитров, Л. Клинчев, Д. Георгиев, К. Карпачев, Н. Лясков, Д. Темелков (к), П. Тончев, С. Монолов
Треньор: Д. Санкев