Начало Препоръчани Панагюрската лекоатлетка Мария Ангелова се класира 10-та в Балканския шампионат по спортно...

Панагюрската лекоатлетка Мария Ангелова се класира 10-та в Балканския шампионат по спортно ходене

На 14 април се проведе Балкански шампионат по спортно ходене в Зренянин (Срб).
Шампионката на България Радосвета Симеонова завърши на четвърто място.Симеонова преодоля 20-километровото трасе за 1,48,36час и записа най-предно класиране от българските състезатели на регионалния шампионат. Другата българка в надпреварата при дамите – Мария Ангелова, финишира десета за 2.02.53часа  с личен резултат.
За първи път на балкански шампионат участваха атлети от Украйна, страна, която стана член на АБАФ в началото на тази година. С общи усилия бългаският национален отбор завоюва 3-то място в отборното класиране. Следавщото участие Мария е на 21 април, яз.Жребчево, Нова Загора, на Националния шампионат по планинско бягане. В това състезание участие ще вземат още 5-ма състезатели на КЛА“Борис Мулешков“ в различни възрасти.