Начало Препоръчани Панагюрски лекоатлети с достойно представяне на маратон в столицата

Панагюрски лекоатлети с достойно представяне на маратон в столицата

Мария Ангелова и Атанас Димитров се представиха на ниво в Софийския маратон

Панагюрските лекоатлети Мария Ангелова и Атанас Димитров, и ветеранът Петър Петров се представиха достойно на провелия се в София на 13 октомври Wizz Air Sofia Maraton 2019г., който е и Национален шампионат на България по маратон.

Мария Ангелова завърши на 34-то място от 92 финиширали жени на 42,195 км. Тя записа класиране и в Националния шампионат – 11-то място, категория жени. Атанас Димитров участва в по-късата дистанция от 21 км, като завърши на 168 място от 1012 финиширали и завършили мъже. И двамата са състезатели на КЛА „Борис Мулешков “

Ветеранът Петър Петров също се включи в надпреварата. 82-годишният лекоатлет участва в класическата маратонска дистанция от 42,195 километра, като финишира на 21-вия километър.