Начало Спорт Панагюрци с две световни титли в Бургас на световното по самбо за...

Панагюрци с две световни титли в Бургас на световното по самбо за ветерани

Две световни титли спечелиха панагюрци на световното първенство в Бургас. На първенството за ветерани участваха 350 самбисти от 35 страни, съобщи световният и европейски шампион Иван Нетов, който бе зам.-главен съдия на състезанието и реферира повечето от финалните схватки. В категория до 74 кг. Георги Шишков спечели титлата като на финала в групата 35-40 години победи руски състезател. На полуфинала той се справи с представителя на Казахстан, от когото загуби финалната среща миналата година в Казабланка. Втората титла за страната ни спечели Кръстьо Нешев в категория до 90 кг във възрастта 50-55 години. През последният месец и двамата панагюрци са тренирали постоянно с мъжкия национален отбор, като Нешев е пътувал всеки ден до столицата, а два пъти се е качвал дори на Белмекен, разкри тайни от подготовката на двамата Нетов. Специално за борбите на двамата в залата са присъствали около 50 панагюрци, за да аплодират любимците си. Куп медали за СК "Бойни спортове" на турнира в Елин Пелин Куп отличия спечелиха състезателите на СК "Бойни спортове" на международния турнир по джудо в Елин Пелин през уикенда. В конкуренцията на състезатели от 8 страни Йоана Пишмишова взе 2 златни и един сребърен медал, като тя участва в три възрастови групи. Шампионска титла спечели и Недка Кайкова. Сребърен и бронзов медал спечели Николай Петкански, който също се пусна в две възрасти, а качи и категорията като вече се състезава до 45 кг. С бронзови медали от Елин Пелин са още Димитрия Кунчева, Василий Найденов, Николай Йовчев и Петър Ушев.