Начало Спорт Първа победа за „Оборище“ в контролите

0

Мария МАСЛЕВА

Снимка: Спаска Костуркова

Тимът на “Оборище” записа днес победа с 0:1 като гост на „Витоша“(Бистрица).

„Оборище“ излезе на терена в следния стартов състав: Филип Димитров, Николай Парнаров , Ангел Парпулов, Илиян Гаров ,Христо Стамов , Никола Иванов/к/ , Владимир Айтов, Ели Маркес, Свилен Щерев, Васил Тачев, Антонио Цанков

Единственият гол в срещата падна в двадесетата минута, когато Антонио Цанков проби по фланга , центрира и Васил Тачев с глава вкара ефектен гол за „Оборище“. В 36-тата минута голмайсторът Васил Тачев имаше още едно изгодно положение за гол, но ударът му беше блокиран от защитник на Витоша Бистрица.

През второто полувреме в игра за „Оборище“ влязоха Борис Малев, Кирил Личев, Боримир Карамфилов и Христо Кирев.

Това е първата победа за „Оборище“ в контролните срещи преди сезон 2016/2017. Първите две контроли възпитаниците на Танчо Калпаков загубиха срещу елитния „Ботев” /Пловдив/ с 5:0 и срещу „Ботев“ /Гълъбово/ с 1:0.