Начало Спорт Поморие надигра Оборище

Поморие надигра Оборище

Осъзнаваме слабостите и ще направим всичко възможно, за да ги преодолеем, коментираха от клуба на Оборище

image-0-02-05-da720cbd779b7948d8b7307685fb8dfd98b6a9f0de71d3f162065886edac51df-v-750x360

Под ръководството на Емил Велев и Румил Жотев Оборище навлезе в добра форма и беше в серия от три поредни успеха преди загубата срещу Септември в миналия кръг.

Днес, 4 дкември, в XVI кръг на Втора професионална лига, „воеводите“ отстъпиха пред тима на Поморие.

Още през първото полувреме домакините от черноморския град вкараха във вратата на Оборище 4 гола. Резултата откри Ахмед Ахмедов в 7-та минута. Второто попадение дойде в 18-та минута с гол на Иван Колев, а четири минути по – късно Ахмедов отново беляза за 3:0. Малко преди края на първата част Бекир Расим оформи за 4:0.

През второто полувреме бяха извършени няколко смени и в двата отбора.

В 59-тата минута Кирил Георгиев оформи петия гол за домакините.

В 63-тата минута Васил Тачев от Оборище успя да реализира единственият гол за „воеводите“ в срещата.

Така беше оформен и крайният резултат 5:1 Поморие – Оборище.

От клуба на Оборище коментираха, че ранният гол на домакините е пречупил духа на момчетата. Футболистите са чувствали умора заради мача от сряда, дългия път, а и теренът с изкуствена трева на градския стадион в Поморие е допринесъл допълнително за неудобството по време на игра.

Малко преди днешната среща в тима на Оборище се е наложило да бъде коригиран и стартовият състав. Заради наказание Муса Конате пропусна мача, в игра влязоха Тейлър Салибур, който не е напълно възстановен от контузия и капитанът Илиян Гаров, който е със здравословни проблеми.

Не правим трагедия от тази загуба, напротив, ясно осъзнаваме слабостите си, но има още един мач до края на годината, в събота, с Локомотив СФ и ще направим всичко възможно, за да го спечелим!„, категорични са от футболния клуб.

Срещата на Оборище с Локомотив София ще бъде тази събота ,10 декември, на стадион „Орчо Войвода“ в Панагюрище.

Мачът е изключително важен за Оборище, затова от клуба призовават феновете да дойдат и подкрепят отбора.