Начало Препоръчани Радо Боянов върна Оборище на победния път, тимът с изключително ценни три...

Радо Боянов върна Оборище на победния път, тимът с изключително ценни три точки

Оборище (Панагюрище) постигна изключително ценна победа в ожесточената си борба за оцеляване в професионалния футбол. Футболистите на Радослав Боянов записаха първи успех от 22 октомври насам, след като стигнаха до пълен обрат и 3:1 при домакинството си на Нефтохимик (Бургас) в отложен двубой от 19-ия кръг на Втора професионална лига.

Цветан Филипов откри резултата в полза на „шейховете“ в 8-ата минута, но между 25-ата и 29-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Първо Илиян Капитанов изравни от дузпа, а след това Мартин Василев даде аванс на Оборище. Крайното 3:1 оформи капитанът Ангел Делчев, който се разписа в 65-ата минута.

По този начин тимът от „Орчо Войвода“ съхрани шансовете си за оцеляване в групата, след като събра 26 точки в актива си и се доближи само на две от спасителната 12-а позиция, която в момента се заема от Литекс и Черноморец (Балчик).

Оборище (Панагюрище) – Нефтохимик 3:1
0:1 Филипов 8′
1:1 Капитанов 25′ (д)
2:1 Василев 29′
3:1 Делчев 65′

Оборище: 73. Конов, 2. Делчев (к), 88. Сандов, 3. Василев, 4. Лукас, 78. Гюйон, 6. Георгиев, 7. Наплатанов, 10. Кавалканте, 28. Маркес, 11. Капитанов
Старши треньор: Радослав Боянов

Нефтохимик: 96. Мюмюнов, 91. Янев, 25. Стоянов, 15. Дончев, 11. Личев, 71. Димитров, 17. Славков, 7. Иванов, 32. Милков, 21. Филипов (к), 22. Цонков