Начало Спорт СК „Бойни спортове“ с 3 сребърни и 5 бронзови медала от международен...

СК „Бойни спортове“ с 3 сребърни и 5 бронзови медала от международен турнир по джудо

С 3 сребърни и 5 бронзови отличия се завърнаха състезателите на СК „Бойни спортове“ от международния турнир по джудо, който за пета година се организира от „Локомотив“ – София и се проведе през изминалия уикенд в едноименната зала на клуба в столицата. В състезанието сили мериха представители на България, Гърция, Сърбия, Македония и Белгия. Панагюрския спортен клуб бе представен от 13 състезатели.

В първия състезателен ден, при по-малките, Алкивиадис Ставридис, който само преди седмица стана шампион на турнира в Сливен, сега завоюва сребърно отличие в категория плюс 66 кг. Бронзови медали в своите категории спечелиха Георги Динков и Стивън Йорданов. На 5 място се класираха Мартин Цеков,Петър Ненков и Спартак Кеков.

В неделя Милена Хъркова, която е и треньор в СК „Бойни спортове“, завоюва сребърен медал при жените. Милена се размина на косъм от златото заради контузия на полуфинала.Сребърен медал спечели и Марчела Коленцева.

При юношите Никола Петкански, Денис Борисов и Ивелин Танковски спечелиха бронзови отличия.