Асоциацията на спортните клубове в Панагюрище поиска от кмета на общината Желязко Гагов авансово изплащане на субсидията за спортните клубове. Искането е внесено с писмо от 5 май 2026 г., с копие до председателя на Постоянната комисия по образование, култура, младежки дейности и спорт.
В писмото се посочва, че средствата са необходими за подготовка и участие в състезания от спортния календар на съответните федерации, както и за организиране и провеждане на домакинства на държавни първенства в Панагюрище.
От Асоциацията подчертават, че авансовото плащане е важно за успешното участие на състезателите в държавния и международния спортен календар. Като мотив е посочено, че към месец май вече е изпълнен над 50% от спортния календар за 2026 г., а към момента няма осигурено финансиране от Министерството на спорта или други институции.
Според спортните клубове предварителното плащане ще помогне за нормалната подготовка и участие на състезателите в първенства и ще допринесе за успешната реализация на труда на местните спортисти и треньори.
В писмото се посочва още, че спортните успехи нареждат община Панагюрище сред успешните спортни общини в страната.
Искането е подписано от председателя на Асоциацията на спортните клубове Иван Нетов.
________________________________________









