Начало Спорт Световна шампионка спечели турнира по шахмат в чест на Деня на миньора

Световна шампионка спечели турнира по шахмат в чест на Деня на миньора

33
0
Снимка: viasport.bg

Бившата световна шампионка по шахмат за девойки Деница Драгиева спечели традиционния турнир на „Асарел-Медет“ в чест на Деня на миньора. Именитата шахматистка събра 6.5 точки в зала „Арена Асарел“, където през се проведе състезанието, организирано от шахматната секция към дружеството. Драгиева остави на точка зад себе си Христо Костурков от ШК „Оборище“. На трето и четвърто място се класираха Христо Петков от Асеновград и панагюрецът Николай Немигенчев с по 5 точки. В турнира се включиха 32 състезатели, а за участниците и победителите домакините бяха осигурили награди и сувенири от председателя на секцията инж. Петьо Караджов.