Начало Спорт Тракиец разгроми Барикади в Стрелча с 5:1 и постигна първа победа като...

Тракиец разгроми Барикади в Стрелча с 5:1 и постигна първа победа като гост

Оборище набира деца

Тракиец победи Барикади - СтрелчаОтборът на ФК Тракиец 2005 (Главиница) победи категорично отбора на ФК Барикади (Стрелча) с 1:5 в съботния мач от 7. кръг за първенството на „А“ ОФГ Пазарджик и това беше първа победа за „тракийци“ извън село Главиница. Мачът започна с предимство за гостуващия отбор и още в 10-ата минута, след пробив отдясно на Зико и центриране към Цветан Панайотов, последният отбеляза за 0:1.

След това се получи лек спад в играта на Главиница и в 25-ата минута домакините след разбъркване в наказателното изравниха резултата. Отборът на гостите обаче показа характер и след самостоятелна акция на Цветан Панайотов и удар извън наказателното поле поведоха отново в резултата, и така при 1:2 завърши първата част.

Втората част започна с пропуски пред вратата на домакините, като за гостите се отличи Светослав Михайлов. Третият гол се получи след технично попадение на Илиян Мирчев за 1:3, а  след това за крайното 1:5 се разписаха отново Цветан Панайотов и Димитър Халачев.

Победата изкачи Тракиец на девето място с 9 точки, като от 7 срещи тимът има 3 победи и 4 загуби при голома разлика 14:13. Също с 9 точки са и отборите на Марица (Огняново) и Родопи 1921 (Козарско), а съперникът в срещата Барикади е на последното 16-то място само с 1 точка.

Източник: pzsport.info