Начало Спорт Царски посвети победата на баща си

Царски посвети победата на баща си

Посвещавам днешната ми победа на баща ми, който е рожденик, както и на генералния спонсор на състезанието Асарел Медет АД – това каза Илия Царски минути след като грабна купите за първо място в клас E/MAX и в генералното класиране на планинско Панагюрище`2013. Царски спечели и специалната купа на Асарел-Медет АД, която по традиция се връчва на най-бързия пилот. Илия спечели шестия кръг от планинското, като в две от трите изкачвания подобри собствения си рекорд от 2011. В първия манш времето му бе 02:12.47, във втория манш той записа 2:10:46, (при рекорд през 2011 – 2:11:01), а в третия 02:10.25.

И през трите манша, на стотни от Царски бе младата надежда на автомобилния спорт Любен Каменов,който в трите манша записа съответно 02:13.08 ; 02:11.85 ; 02:10.60 и с карането си за пореден път доказа, че тепърва ще поднася изненади на феновете си. Във временното класиране Любен Каменов е първи със 105 точки, след него е Пламен Стайков с 98 точки.  Илия Царски е трети със 76 точки. До края на шампионата остават три кръга.

Първи в обединената група А и N стана Христо Манолов (Боила Автомотоспорт) с Мицубиши Лансер Ево 9 – първи и в N4, следван от съотборника си Григор Григоров със същия автомобил и Мирослав Ангелов (Мегапорт) с ФИАТ Пунто S 1600, победител в А6.

В клас Х1 победата спечели Николай Ганев (АРА Моторспорт) с Хонда Сивик, в Х2 първи бе Стефан Панчугов (Казанлък Моторспорт) също с Хонда Сивик, а в Х3 – Димитър Кондев (Каменов рали тим) с Опел Астра. В Х4 първото място взе Любомир мечков (Форд България) с Мицубиши Лансер Ево 9.

Диана Стоянова (Диамо) със Ситроен Саксо стана първа в N2 и спечели специалната купа на община Панагюрище, са успешното завършване на младата дамата при първото и участие в планинско Панагюрище 2013.