Начало Спорт Царски със сребро, Каменов с рекорд от планинско Шипка

Царски със сребро, Каменов с рекорд от планинско Шипка

Илия Царски (Автоцар) с Мицубиши Лансър Ево 9 спечели последния кръг от планинския шампионат Шипка 2013 и сребърния медали за сезона. Втори стана Любен Каменов (Каменов Рали Тим) с Мицубиши Лансър Ево 8, който постави нов рекорд на трасето, а трети бе Пламен Камбуров (Автотранс) с Мицубиши Лансър Ево 9.

От стартиралите 40 пилоти, до финала достигнаха 36. В първото изкачване Царски бе най-бърз с време 3:25,58, като подобри рекорда на Николай Златков с Ауди S2 – 3:26,92. Каменов също подобри рекорда на Златков с 3:26,46. Във втория манш обаче Любо постигна нещо изключително, като финишира с време 3:242,24 – уникален рекорд. Само 0,45 сек. не му достигнаха да измести Царски от първото място. Илия постигна 3:24.67 и с общо време 6:50,25 спечели състезанието. Трети стана Пламен Камбуров (Автотранс) с Мицубиши Лансер Ево 9 на 6:79 сек., а след него бе вече осигурилият си титлата Пламен Стайков (Мегапорт) с Мицубиши Лансър Ево 9. Топ 6 допълниха Христо Манолов (БАМС) с Мицубиши Лансър Ево 9 и Любомир Мечков (АСК Форд България) със същия автомобил – първи в клас Х4.

Победата в Х3 бе за Костадин Костадинов (ЕФКО Рейсинг) с Форд Фиеста. Първи в Х2 стана Стефан Панчугов (Казанлък моторспорт) с Хонда Сивик, но титлата отиде при Александър Димитров (ЕФКО Рейсинг) със Ситроен Саксо, който трябваше да завърши най-малко 6-и в класа, но стана 3-и. Спор за титлата имаше и в клас N2 между Диана Стоянова (Диамо) със Ситроен Саксо и Васил Димитров (Боила) със Ситроен Саксо. Победата спечели Симеон Андонов (Октан рейсинг) също със Саксо, но титлата отиде при Димитров, който бе преди Диана в класирането. В клас Х1 първи бе Николай Ганев (АРА Моторспорт) с Хонда Сивик. Титлата отиде при дебютанта в първенството Искрен Веселинов (Хоби кар) с Фолксваген Поло, който стана втори и бе пред основния си конкурент Стефан Стефанов (АРА Моторспорт) с ВАЗ 2105.

Източник:clubs1.bg