Начало Спорт Вицешампионска титла за 12-годишните хандбалистки на Панагюрище

Вицешампионска титла за 12-годишните хандбалистки на Панагюрище

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
От 2 до 4 юни в зала „Арена Асарел“ – Панагюрище се проведе Държавният финал за 12 годишни момичета. Домакин на проявата бе ХК Панагюрище.
В предварителната група Панагюрище се класира на първо място, побеждавайки отборите на ХК „В.Левски“ – Н.Пазар с 27:7;  ХК „Дунав“ -Белене с 10:7 ;ХК „Локомотив“- Г.Оряховица с 13:4.
На полуфинала панагюрските момичета прегазиха и отбора на ХК „Ники спорт“Сливница с 17:11.Така без загубена среща панагюрският отбор стигна до финала,където срещна другия фаворит-Бъки, Габрово. Първото полувреме малките панагюрски хандбалистки играха не с пълните си възможности и полувремето завърши с пет гола аванс за Бъки- 9:4. Второто полувреме нашите момичета заиграха уверено и пет минути преди края на мача изравниха резултата. Две минути преди края „бъкитата“ поведоха с един гол, това притесни нашите момичета, които допуснаха още един гол и срещата завърши с резултат 15:13. Въпреки загубата на финала, отборът на Панагюрище показа потенциал и хомогенен състав, за който ще се говори в бъдеще.
Състав на сребърните медалистки:
ДАРИНА КИРИЛОВА,АДЕЛИНА ФУТЕКОВА,ШИНКА ФИЛИПОВА,БОЖИДАРА КАРАГЬОЗОВА,ТЕОДОРА ПАНОВА,ЦВЕТЕЛИНА ПАШОВА,ВАНЯ ШИНДАРОВА,ГАБРИЕЛА ЩРАНГОВА,ЕКАТЕРИНА БАРАКОВА,СТОЕСЛАВА КЕКОВА,МИЛКА ЮРУКОВА,СТЕЛА СКАЧКОВА,ЕЛЕОНОРА ПАШОВА,КРИСТИЯНА ПРЕДЬОВА,ГАБРИЕЛА ПОПОВА.треньори -Л.Карагьозова,Г.Атанасов
Цветелина Пашова-бронзова седмица
Всичките 21 момичета от трите седмици + 4-те индивидуално наградени/общо 25 момичета/ образуват ПРОЕКТОНАЦИОНАЛЕН ОТБОР НА БЪЛГАРИЯ

Гост на първенството бе президента на БФ Хандбал- Росица Бакърджиева
Гости на откриването бяха г-н Георги Павлов-зам.кмет на Община Панагюрище и г-н Георги Георгиев-предс.на Комисията по младежки дейности и спорт.
На откриването отборите и гостите бяха поздравени с музикалните изпълнения на Наталия Пашова и Стойко Шопов.
Г- н Георги Павлов присъства и на закриването и връчи Купата и златните медали на шампионите .

Ръководството на ХК Панагюрище изказва своята благодарност на:ОБЩИНА ПАНАГЮРИЩЕ, АСОЦИАЦИЯТА НА СПОРТНИТЕ КЛУБОВЕ, ОСНОВНИЯ СПОНСОР НА ТУРНИРА-ФИРМА „ФАИАР“ООД, ПЕРСОНАЛА НА ЗАЛА АРЕНА АСАРЕЛ, РОДИТЕЛИТЕ, КОИТО ТРИ ДНИ ПОДКРЕПЯХА ОТБОРА и на ПУБЛИКАТА.