Начало Спорт Завърши Първият открит турнир по шахмат „Панагюрище 2014“

Завърши Първият открит турнир по шахмат „Панагюрище 2014“

130
0
Победителят Кирил Димков от гр. Пазарджик

DSCI5212

Днес следобед беше закрит Първият открит турнир по шахмат „Панагюрище 2014“. Над 50 шахматисти от цялата страна взеха участие в спортния форум. Той бе организиран от Община Панагюрище, Асоциацията на спортните клубове в община Панагюрище, Българската федерация по шахмат, секцията по шах към „Асарел-Медет” АД и Шахматен клуб „Пловдив“.

След двудневните умствени битки на попрището на най-мъдрата игра – шахмата, състезателите във водещото класиране се подредиха по следния начин:

8 място – Анатолий Бабачев, гр. Панагюрище

На първо място в група „Местен състезател“ бе класиран Иван Смилянов, следван от Петьо Караджов. В група „Неградиран“ първи стана Петър Хаинов, а втори Нено Дралев.

Специална награда получи най-малкият състезател в турнира – Симеон Тодев.

В група S60 /участници над 60 години/ класираните шахматисти са: Захари Захариев и Иван Шопов.

В група В14 /момчета до 14 години/ победители станаха Виктор Боев и Ивайло Кирилов.

В група G14 /момичета до 14 години/ Гинка Юрукова, Валерия Добрева и Мария Алексова се подредиха съответно на първо, второ и трето място.

В група G10 /момчета до 10 години/ наградените състезатели са: Иван Караджов, Драгомир Вълчев, Николай Обретенов.

Отличията на шахматистите връчи народният представител Христо Калоянов. Освен паричната награда те получиха по тениска, шапка, флаг и порцеланова чаша със щампа на Първия открит турнир по шахмат „Панагюрище 2014“. Всички останали получиха грамоти.

След приключване на церемонията главният съдия на турнира Илияна Полендакова сподели пред медии добрите си впечатления от организацията на състезанието. Тя подчерта, че шахът е игра, която развива много положителни качества у човека.

Повече снимки от награждаването може да видите на фейсбук страницата ни.