Начало Общество Завърши Третият шахматен турнир „Панагюрище-2016“

Завърши Третият шахматен турнир „Панагюрище-2016“

Снимка АРХИВ

13059480_10207488448667296_925307584_n

Надпреварата се проведе в 6 кръга по Швейцарската система в дните 23 и 24 април. Организатори на състезанието бяха Община Панагюрище, със съдействието на Асоциация на спортните клубове, Шахматна секция към „Асарел – Медет“ АД, БФ Шахмат и ШК „Оборище“–Панагюрище.

Турнирът се проведе в спортна зала „Арена Асарел – гр. Панагюрище. Първото място в крайното класиране зае Кирил Димов от Пазарджик с 5,5 т. Второ и трето място разделиха Виктор Боев и Ивайло Кирилов от шахматен клуб „Пловдив“ с по 5 точки.

При жените първа стана Нона Мирчева от отбора на Шумен с 4,5 точки, следвана от Цвета Василева от Локомотив Пловдив с 4 точки.

В категория сеньори на първа позиция е Михаил Чуклев, втори е Стефан Пенев от Оборище Панагюрище.

При неградираните състезатели Иван Шопов е първи с 4 т, следван от Анатолий Бабачев с 3 точки.

В категория местен състезател първите две места спечелиха Николай Немигенчев и Христо Костурков.

Отлично се представиха и момичетата от шахматен клуб „Оборище“ – Гинка Юрукова и Валерия Добрева, които са съответно втора и трета във възрастовата група до 14 години.

13045474_10207488448107282_216640767_n

От чуждестранните състезатели с добри игри се отличи Георгиус Делоудис от Гърция.

Третият международен турнир „Панагюрище-2016“ беше открит с виртуозното изпълнение на цигулка на химна на Европа – „Ода на радостта“ от Гинка Юрукова. Наградите на победителите бяха връчени от световната и деветкратна европейска шампионка по стрелба и почетен гражданин на град Панагюрище Анна Пелова.