Начало Без категория Златни медали за Спартак Кеков и Татяна Пишмишова в Перник

Златни медали за Спартак Кеков и Татяна Пишмишова в Перник

Ивомир Стоянов завоюва сребро,Мартин Цеков – бронз

На 16 май отборът на СК „Бойни Спортове“ взе участие в изключително силния турнир по джудо за деца в гр.Перник. В него участваха над 650 състезатели, разпределени в няколко възрастови групи.
Всички представители на клуба се представиха достойно. За повечето от тях това беше и дебют на татамито.

Спартак Кеков стана шампион в категорията си до 66 кг. След 12-часово чакане да дойде неговият ред, той излезе и спечели срещите си безапелационно с ипон.
Ивомир Стоянов в категория +60 кг. завоюва вицешампионската титла. Бронзов медал за Мартин Цеков в категория до 38кг.

При най-малките, още при дебюта си, първа стана Татяна Пишмишова след три изиграни срещи. Татяна, която е по-малката сестра на Йоана Червенкова, с този си медал даде заявка,че ще следва нейните стъпки.

Отлично се представиха и Никола Петков, Кирил Петров, Пламен Хърков, Кристияна Томова, Йоана Томова, Стилиян Коруджиев, Калоян Фръгов и Венцислав Донов. Въпреки, че не взеха медали, те бяха смели, опитваха се,смееха се, плачеха, подкрепяха се. Да им пожелаем успех в бъдещите състезания и един ден да ни накарат да се гордеем с тях.