Начало Спорт Оборище с победа над Локо (Горна Оряховица)

Оборище с победа над Локо (Горна Оряховица)

Снимка П. Дюлгяров

Панагюрският тим Оборище записа успех на собствен терен, като победи с 2:1 Локомотив (Горна Оряховица) в мач от 9-ия кръг на Втора лига. И трите попадения паднаха през второто полувреме, като точни за домакините бяха Жако и Мартин Василев, а Аристоте Ндонгала се разписа за гостите.

Бразилският нападател се разписа в 69-ата минута, когато засече центриране на Костадин Аджов и вече има два гола в първенството от пет мача. Бранителят Мартин Василев удвои с глава в 78-ата минута, когато се използва от избита от вратаря Кристиян Кацарев топка. Попадението бе негово първо за клуба в шампионата.

Буквално в последните секунди на мача Ндонгала намали с дебютния си гол във Втора лига, но това не се оказа достатъчно за „железничарите“ да предотвратят втора поредна загуба.

Оборище вече е с 14 точки, като заема шесто място.

Следващият кръг тимът на Ангел Славков гостува на Царско село.