Начало Общество Беларуска доцентка е обучавала 32-ма учители от СОУ „Нешо Бончев“

Беларуска доцентка е обучавала 32-ма учители от СОУ „Нешо Бончев“

124
0
СПОДЕЛИ

DSC00101

32-ма учители от СОУ „Нешо Бончев“ са преминали обучение на тема „Технологизация на професионалната дейност на педагога“, проведено от Зоя Владимировна Лукашеня – член кореспондент на Международната славянска академия по образование „Я. А. Коменски“, доцент в Барановичския държавен университет , Беларусия.

Освен обучението се е състояла неформална среща, на която лекторката е запознала преподавателите със системата на образование в Беларус.

Зоя Владимировна Лукашеня е автор на 119 публикаци, в това число на учебно-методическите пособия : „Средства обучения школьников технологии“, „Дидактический комплекс учебной дисциплины“, „Технологические аспекты педагогического исследования (на примере процесса трудовой и технологической подготовки школьников)“, „Процесс трудового обучения школьников как объект технологизации“, „Процесс трудовой подготовки школьников: системы и методы реализации процесса трудового обучения“, „Тенденции развития высшего образования за рубежом: функциональный аспект“, „Тенденции развития российского высшего образования: функциональный аспект“.