Начало Спорт Децата на Оборище четвърти в детския турнир за Купата на Асоциацията на...

Децата на Оборище четвърти в детския турнир за Купата на Асоциацията на бългаските футболисти

СПОДЕЛИ

Отборът на Левски (Паталеница) спечели детския турнир за Купата
на Асоциацията на бългаските футболисти, който приключи в
Пазарджик и е част от националната програма „Децата и футболът“.
Турнирът бе организиран от Асоциацията на българските
футболисти, Българския футболен съюз и Министерството на
младежта и спорта и се проведе под патронажа на кмета на
Пазарджик Тодор Попов, който награди призьорите.
Сред официалните гости бяха още председателят на областния
съвет на БФС – Пазарджик Спас Иванов, както и генералният
секретар на Асоциацията на българските футболисти Георги
Бойчев.


В надпреварата взеха участие 8 отбора от Пазарджишка област,
съставени от деца до 12-годишна възраст.
Във финала Левски (Паталеница) победи Спортно училище
(Пазарджик) със 7:0. Трето място зае Хебър 1918 (Пазарджик),
който надигра Оборище (Панагюрище) с 5:3. В мача за 5-о място
тимът на Орлета (Пазарджик) разгроми Свобода 2011 (Пещера) с
10:0. Седми завърши отборът на Батак след успех с 2:1 над Марица
(Белово).
Ето резултатите от мачове в двудневната надпревара:
Левски (Паталеница) – Свобода 2011 (Пещера) 16:0
Орлета (Пазарджик) – Спортно училище (Пазарджик) 1:7
Оборище (Панагюрище) – Марица (Белово) 3:0
Хебър 1918 (Пазарджик) – Батак 6:0
Оборище (Панагюрище) – Спортно училище (Пазарджик) 1:5
Хебър 1918 (Пазарджик) – Левски (Паталеница) 0:5
Орлета (Пазарджик) – Марица (Белово) 7:1
Батак – Свобода 2011 (Пещера) 1:4
Батак – Марица (Белово) 2:1
Орлета (Пазарджик) – Свобода 2011 (Пещера) 10:0
Оборище (Панагюрище) – Хебър 1918 (Пазарджик) 3:5
Финал: Спортно училище (Пз) – Левски (Паталеница) 0:7

Всички участващи отбори получиха пълна футболна екипировка и
футболни топки, осигурени от организаторите на турнира. На
индивидуалните призьори бяха връчени специални предметни
награди, осигурени от генералния спонсор на Националната
програма „Децата и футболът“ – Кока-Кола.
Бяха раздадени следните индивидуални награди:
най-добър вратар: Димитър Димитров (Спортно училище)
най-добър защитник: Лазар Лазаров (Хебър 1918)
най-добър полузащитник: Борис Павлов (Спортно училище)
най-добър нападател: Йордан Бонев (Левски Паталеница)
голмайстор: Теодор Георгиев (Левски Паталеница)
най-техничен състезател: Асен Василев (Хебър)
най-полезен състезател: Йордан Алексиев (Орлета)
най-добър състезател на турнира: Кристиян Янакиев (Левски
Паталеница)
най-добър треньор: Стоил Фърцов (Левски Паталеница)