Начало Препоръчани Достойно представяне и пълен комплект медали за панагюрските самбисти

Достойно представяне и пълен комплект медали за панагюрските самбисти

За трета поредна година зала „Арена Асарел“ беше домакин на най-силния шампионат на България по самбо за мъже и жени и бойно самбо. В надпреварата при мъжете участваха 127 състезатели от 19 клуба, при жените 77 състезателки от 14 клуба, а в бойното самбо 81 състезатели от 20 клуба.
Панагюрските самбисти отново защитиха достойно името на школата, като завоюваха пълен комплект медали, показвайки завидни спортни качества и воля за победа.
В категория до 80 кг. златното момиче на Панагюрище Мария Оряшкова стана безапелационен шампион – тя спечели златото след като на финала срещна друга панагюрска самбистка – Марчела Коленцова. Двете се изправиха една срещу друга на финал през 2018 г. и сега за втори път си оспорваха златото.
По същия начин при мъжете в категория до 82 кг. златния медал си оспорваха Иван Хърков и Никола Петкански. За седма година без нито една загуба на българския тепих Хърков зае първото място. Интересното при него е, че 2017 година той стана шампион в категория 68кг, 2018 г. – в категория 74 кг, а тази година в категория 82 кг. След титлата по самбо за девойки до 20 години отпреди две седмици шампион при жените до 60 кг стана Йоана Пишмишова.
Вицешампионски титли в своите категории завоюваха Димитър Петкански, Теодор Каловски(който съвсем наскоро претърпя операция) и Стойко Гашуров, който за трета поредна година става втори в категория 68 кг., като този път съдийска неточност го лиши от шампионската титла.
За бронзови отличия успяха да се преборят в своите категории Христо Гюлев и треньорът в клуба Милена Хъркова.
„Благодаря на Милена Хъркова и Аалександър Фръгов за организацията и помощта, на Асоциацията на спортните клубове и Община Панагюрище.“, коментира пред ПИА Иван Нетов след приключването на първенството.
В събота и неделя зала „Арена Асарел“ за първи път ще е домакин на Държавното отборно първенство по джудо.