Начало Препоръчани Иван Иванов шампион на България на десетобой, Доника Мехтерова с бронз при...

Иван Иванов шампион на България на десетобой, Доника Мехтерова с бронз при жените

Иван Иванов и Ива Александрова спечелиха титлите на Националния шампионат по лекоатлетически многобой за мъже и жени на Националния стадион „Васил Левски“ в София.

Миналогодишният сребърен медалист Иван Иванов беше най-добър в десетобоя с 5550 точки. Той стигна убедително до златото. Даниел Немски остана втори 4749 точки, а Тихомир Нейчев се нареди трети с 4415 точки.

В седмобоя при дамите Ива Александрова стигна до националната титла за четвърти път в последните пет години, след като събра 4341 точки. Сребърния медал заслужи Димана Йорданова с 3930 точки, а бронза се окичи Доника Мехтерова с 3210 точки.

КЛА “Оборище“се включи в шампионата със състезатели във всичките възрасти.

Деяна Шопова и Ралица Караколева станаха 4-та и 5-та.

При юношите на 18 години Момчил Поптолев успя да се нареди на призовото 6 място, Лука Ралчев и Карлос Димитров станаха 10-ти и 11-ти.

При девойките Теодора Тропчева се представи достойно,макар и 2 години по-малка, като зае престижното 6 място, а Мариела Стоилова, стана 9-та.

Управителния съвет на КЛА Оборище и треньорката Катя Кроснарова поздравяват състезателите за достойното представяне.

Тази седмица предстоят стартовете на многобой за 20 и 16 – годишните.