Начало Спорт Иван Лалков със злато и сребро от Държавното полицейско първенство по...

Иван Лалков със злато и сребро от Държавното полицейско първенство по тенис на маса

От 17 до 20 декември в спортната база  на МВР  в Долна баня се проведе Държавното полицейско  първенство по  тенис на маса. Общо 25 отбора  от цялата страна взеха участие в първенството.  До финала достигнаха  СДВР и РДВР гр.Пловдив, като СДВР победи с резултат  3-2 и така стана Държавен  шампион на Бьлгария.

С основна заслуга  за победата на СДВР е панагюрският сьстезател  по тенис на маса  Иван Лалков,  който не допусна  загуба  в отборното пьрвенство. В личното пьрвенство  и  по двойки взеха участие 85 служители на МВР.

В личното  льрвенство Иван Лалков  игра  финал  и драматично загуби с 3-2. Това  му костваше златния медал.

При участието  на двойки,  заедно с другия панагюрски състезател  Стоян Кордов от МВР -Пазарджик, не дадоха никаква възможност на другите сьстезатели  и станаха шампиони  на Бьлгария.

Иван Лалков приключи пьрвенството с общо два златни  и  един сребърен медал, а Стоян Кордов с  един  златен медал.

Служителите бяха наградени от заместник-министъра на МВР.

Лалков  и  Кордов са в националния отбор на МВР  по тенис на маса и през 2013 г.   им предстои Балканско  и Европейско пьрвенство.

На снимката: отборът на СДВР,  от ляво на дясно- Иван Лалков – служител в Криминална Полиция в 7 РУП-СДВР /от град Панагюрище/; Иван Младенов – директор на Спортната Асоциация на МВР; Светлин Иванов- служител в МВР, Миладин Първанов – дитектор на спорта в СДВР и Иван Станчев – началник на Метрополитен София към СДВР.