Начало Спорт Кръстьо Нешев с вицесветовна титла от Гърция, Нетов свири всички финали

Кръстьо Нешев с вицесветовна титла от Гърция, Нетов свири всички финали

26.11-4
Кръстьо Нешев заедно с областния управител Иван Йорданов

Панагюрецът Кръстьо Нешев спечели вицесветовна титла на планетарния турнир за ветерани, проведен в гръцкия град Неа Мондиния. Във финалната среща той загуби от руски състезател, който има шест световни титли за ветерани и три световни по джудо при мъжете. Освен това противникът на Нешев бе с 4 години по-млад, което при подобни турнири е от огромно значение, съобщи европейският и световен шампион по самбо Иван Нетов, който бе главен арбитър на Световното. Нешев се състезаваше в категория до 90 килограма, заедно с още 12 самбисти на възраст между 50 и 55 години.

Самият Нетов пък съдийства всички финали на състезанието. Той заяви, че е впечатлен от организацията, както и от ентусиазма на ветераните. Политиката „спорт през целия живот“ се следва от водещите спортни нации. Бюджетът на руската федерация по самбо за ветерани е 1 милион долара, съобщи Нетов.