Начало Спорт Любен Каменов с второ време след първите два тренировъчни манша на планинско...

Любен Каменов с второ време след първите два тренировъчни манша на планинско „Шипка“

СПОДЕЛИ
restorant

liubchoПанагюрският пилот Любен Каменов записа второ време както в първия, така и във втория манш на тренировката на планинско „Шипка“. В момента тече третият манш.Въпреки, че бе подал заявка за участие, другият панагюрски пилот – Илия Царски не стартира на тренировките.

За Каменов участието в състезанието е по-скоро жест към феновете, тъй като шампионската му титла е сигурна – със своите 100 точки той теоретически е недостижим от Христо Манолов (БАМС, Мицубиши Лансър Ево 9), който два кръга преди финала имаше 48 точки.

Ето резултатите от първите два манша:

  1-ви МАНШ 
1.Пламен Камбуров – 03:26.03
2.Любен Каменов – 03:32.21
3.Христо Манолов – 03:43.56
4.Даниел Живков – 03:52.81
5.Тихомир Златков – 03:55.32

  2-ри МАНШ 
1.Пламен Камбуров – 03:24.65
2.Любен Каменов – 03:24.86
3.Христо Манолов – 03:43.30
4.Тихомир Златков – 03:46.10
5.Стефан Георгиев – 03:56.61

Резултатите можете да следите тук

Стартовият списък за 33-ото издание на планинско Шипка до момента е от 52 участника.

Ето и списък с заявените участници в планинско автомобилно състезание
ШИПКА 2014:
1. Любен Каменов – АСК Каменов Рали тим – Митсубиши ЕВО 9 HC 1
2. Илия Царски – АСК Автоцар – Митсубиши ЕВО 9 HC 1
3. Явор Карастоянов – АСК БМВ клуб БГ – БМВ М 3 HC 1
4. Пламен Камбуров – АСК Автотранс – Митсубиши ЕВО 9 HC 1
5. Тихомир Златков – АСК Ефко Рейсинг Казанлък – Форд Ескорт HC 2
6. Даниел Живков – АСК Ефко Рейсинг Казанлък – Ланча Делта HC 2
7. Стефан Георгиев – АСК Ефко Рейсинг Казанлък – Форд Ескорт HC 2
8. Стайко Стайков – АСК Ефко Рейсинг Казанлък – БМВ М3 HC 2
9. Христо Манолов – АСК БОИЛА – Митсубиши ЕВО 9 HC 2
10. Симеон Кандаров – АСК Елена Тим – Форд Ескорт HC 2
11. Искрен Веселинов – АСК Хобикар – ВАЗ 2107 HC 2
12. Васил Жеков – АСК Жеков Рали Скул – Мазда 323 HC 2
13. Иван Анастасов – АСК Ефко Рейсинг Казанлък – Рено Меган HC 3
14. Димитър Кондев _ АСК Ефко Рейсинг Казанлък – Опел Астра HC 3
15. Красен Василев – АСК Ефко Рейсинг Казанлък – Рено Клио HC 3
16. Ивелин Чапанов – АСК Плевен Рейсинг – Рено Клио HC 3
17. Слави Рупчев – АСК Елена Тим – Ваз 2105 HC 3
18. Илия Бояджиев – АСК Стара Загора – ВАЗ 2105 HC 3
19. Динко Монев – АСК Стара Загора – Фолксваген голф HC 3
20. Костадин Костадинов – АСК Стара Загора – Форд Фиеста HC 3
21. Стефан Стоев – АСК Ара моторспорт – Хонда Сивик HC 3
22. Милен Узунов – АСК Казанлък Моторспорт – Хонда Сивик HC 3
23. Бальо Тодоров – АСК Вромос Рейсинг – Опел Корса HC 3
24. Тихомир Лозанов – АСК Авъл Рейсинг – Митсубиши Колт HC 3
25. Тодор Тодоров – АСК Етър Рейсинг – Фолксваген Поло HC 3
26. Александър Димитров – АСК Ефко Рейсинг – Ситроен Саксо HC 4
27. Росен Костов – АСК Плевен Рейсинг – Пежо 106 HC 4
28. Димитър Пенчев – АСК Ивко Моторс – Фиат Пунто HC 4
29. Йордан Тодоров – АСК Джордан Рейсинг – Ситроен Саксо HC 4
30. Огнян Патенов – АСК Хобикар – ВАЗ 21011 HC 4
31. Стефан Панчугов – АСК Казанлък моторспорт HC 4
32. Павлин Русев – АСК Булсим – Ситроен Саксо HC 4
33. Добромир Димитров – АСК Елена Тим HC 4
34. Светослав Атанасов – АСК Одесос Рейсинг – ВАЗ 2105 HC 4
35. Искрен Пондев – АСК Плевен Рейсинг – Пежо 106 HC 5
36. Велизар Добрев – АСК Жико Моторспорт – ВАЗ 2101 HC 537. Владимир Владимиров – АСК АРТ Рейсинг – Сузуки Суифт HC 5
38. Николай Ганев – АСК АРА Моторспорт – Хонда Сивик HC 5
39. Стефан Стефанов – АСК АРА Моторспорт – ВАЗ 2105 HC 5
40. Тодор Атанасов – АСК Одесос Рейсинг – ВАЗ 2108 HC 5
41. Павел Шенков – АСК Хобикар – ВАЗ 21011 HC 5
42. Янко Бозев – АСК Вромос – ВАЗ 2105 HC 5
43. Мартин Иванов – АСК Ефко Рейсинг Казанлък – Ситроен Саксо RC 5
44. Петър Поломски – АСК БОИЛА – Ситроен Саксо RC 5
45. Красен Желев – АСК Ефко Рейсинг Казанлък – Ситроен Саксо RC 5
46. Драгомир Драгов – АСК Ефко Рейсинг – Ситроен Саксо RC 4
47. Любомир Николов – АСК Стара Загора – Ситроен Ц 2 RC 4
48. Александър Павлов – АСК Контрол Рейсинг – Ситроен Саксо RC 4
49. Ерменко Ерменков – АСК Комтрол Рейсинг – Ситроен Саксо RC 4
50. Димитър Божилов – АСК Рангелов Моторспорт – Ситроен Саксо RC4
51. Георги Кузев – АСК Рангелов Моторспорт – Ситроен Саксо RC 4
52. Петър Бакалов – АСК Вромос – Рено Клио RC 4