Начало Спорт Мъжете на „Пан-Волей“ загубиха с 1:3 от лидера в групата “EviPol Volley”

Мъжете на „Пан-Волей“ загубиха с 1:3 от лидера в групата “EviPol Volley”

Мария МАСЛЕВА

VOL13Днес „Пан-Волей” се срещна с лидера в групата си “EviPol Volley”. Срещата се проведе в залата на Химикотехнологичния и металургичен университет – София (ХТМУ). Началото бе 15:00 часа. Срещата бе част от деветия кръг на турнира за аматьори Volleymania.

В първият гейм панагюрци надвиха над първенците в групата си с категоричен резултат 17:25.
„Пан-Волей“ продължи с добрата си игра и през втория гейм, но не успя да надвие над противника си и частта завърши с 25:20.
Третият гейм бе най-слабият за панагюрци и приключи с резултат 25:17.
Решаващ за срещата се оказа четвъртият гейм, който отново бе в полза на “EviPol Volley”с 25:21.

Въпреки загубата, играчите на „Пан-Волей“ определят мача, като „най-стойностната ни игра“.

Това е втората среща между „Пан-Волей” и “EviPol Volley”. В предишния сблъсък между двата отбора, който се проведе на 22 ноември 2014 година в Панагюрище, „EviPol Volley“ отново надви над панагюрци с 1:3 (25:22, 20:25, 21:25, 19:25).

След днешната среща “EviPol Volley” запазва първото си място във временното класиране, без нито една загуба, следван плътно от „Пан-Волей“, който до момента успя да бъде надвит само от лидерите “EviPol Volley”.

Следващият мач на „Пан-Волей“ от турнира за аматьори Volleymania ще бъде на 8 март 2015 година. Тогава панагюрци ще премерят сили срещу отбора на „VIVACOM“. Срещата ще се проведе в залата на Химикотехнологичния и металургичен университет – София (ХТМУ). Началото ще бъде в 13:00 часа. „VIVACOM“ се намират на предпоследното, пето място, в девизия „Б2“, група А. При предишния мач между двата отбора, който се проведе на 30 ноември 2014 година в спортната зала на стадион „Орчо Войвода“, панагюрци успяха да надиграят „VIVACOM“ с резултат 3:1 (25:16, 20:25, 27:25, 25:19).