Начало Спорт Юношите старша на „Пан-Волей“ претърпяха домакинска загуба

Юношите старша на „Пан-Волей“ претърпяха домакинска загуба

Мария МАСЛЕВА

Днес в спортната зала на стадион „Орчо Войвода“ се проведе срещата от 10 кръг на пролетния полу-сезон 2014/2015 от Държавното първенство по волейбол за юноши старша възраст. В нея сили премериха „Пан Волей“ и „Локомотив 1926“ (Пловдив).

В първият гейм двата отбора показаха равностойна игра. Но в края на частта гостите от „Локомотив“ бяха по-силния отбор на терена и това доведе до резултат 22:25.
Силната игра на пловдивчани в края на частта продължи и през втория гейм и въпреки поредица от точни отигравания за „Пан-Волей“, това не беше достатъчно и частта завърши с 16:25 в полза на „Локомотив“.
В третия гейм домакините се противопоставиха на пловдивчани и показаха добра игра. Гостите от „Локомотив“ обаче отново надвиха над нашите момчета и геймът завърши с резултат 19:25.

За 59 минутна игра „Пан-Волей“ претърпя домакинска загуба от един от основните претенденти за първото място в групата им – „Локомотив 1926“ (Пловдив) с 0:3 (22:25, 16:25, 19:25)

Това е втората среща между двата отбора.Те се срещнаха в 1 кръг от Държавното първенство, който се игра в зала „Лаута“, Пловдив на 19 октомври 2014 г. Тогава пловдивчани отново надвиха над „Пан-Волей“ с 3:0 (25:8, 25:14, 25:15).

Сладващата неделя (22.02.2015) юношите старша на „Пан-Волей“ ще са домакини на 11 кръг на пролетния полу-сезон 2014/2015 от Държавното първенство по волейбол за юноши старша възраст. В него възпитаниците на Росица Ангелкова ще премерят сили с „Родопа“ (Смолян).

Състав на „Пан-Волей“: П.Ангелов (к), Е. Ланджев, Ст. Шишков, Ст. Евтимов, Ст. Муховски, Ст. Димистров, Г. Ганчев, Ив. Ненчев, Ст. Дюлгяров, Цв. Кузманов , Кр. Бояджиев (л)
Треньор: Р. Ангелкова

Състав на „Локомотив 1926“: М. Димитров, Т. Хомков, Бл. Тодоров (к), Г. Фисински, А. Комитов, Д. Гачев, Ж. Тенчев, Н. Ангов (л)
Треньор: Г. Михов, М. Бозуков