Начало Бизнес Наградиха най-добрите спортисти на Панагюрище за 2018 г. (ВИДЕО)

Наградиха най-добрите спортисти на Панагюрище за 2018 г. (ВИДЕО)

СПОДЕЛИ
restorant

На официална церемония, състояла се на 17 януари в спортна зала „Арена Асарел“, бяха отличени най-добрите спортисти на община Панагюрище за изминалата 2018 година.

Събитието предизвика огромен интерес в обществото и напълни залата с публика.

Организатори на събитието бяха Община Панагюрище и Асоциацията на спортните клубове.

На церемонията присъстваха председателят на общински съвет Христо Калоянов, кметът на община Панагюрище Никола Белишки, заместник-кметът „Хуманитарни дейности“ Галина Матанова, общински съветници, членове на постоянната комисия „Образование, култура, младежки дейности и спорт” на Общински съвет, председатели, треньори и представители на спортните клубове, които развиват дейност на територията на общината, представители на бизнеса и местните медии.

Специален гост на официалната церемония по награждаване на най-добрите спортисти на Панагюрище за 2018 година бе Елица Янкова – бронзов медалист на олимпийските игри в Рио – единствения медал за България в спортна борба; световна шампионка за девойки, вице олимпийска шампионка на Олимпийските игри в Баку; носител на множество медали от световни и европейски първенства.

Церемонията по награждаването откри председателят на Асоциацията на спортните клубове Иван Нетов, който направи обзор на спортната 2018 г., като изтъкна постиженията на спортистите и не пропусна да изкаже своите благодарности към „Асарел Медет“, към Община Панагюрище и лично към кмета на града Никола Белишки.

В края на експозето си Нетов бе категоричен, че много големи общини се учат и черпят от нашия опит, впечатлени от резултатите ни.

В спорта в Панагюрище има традиции, които се следват и тази приемственост ни дава една здрава основа за добрите резултати през годините„, изрази своята гордост и кметът на община Панагюрище Никола Белишки. Градоначалникът заяви още, че и тази година са предвидени над 10% ръст в средствата и субсидиите за спорта.

Класацията на 10-те най-добри спортисти на община Панагюрище за 2018 година бе определена от Асоциацията на спортните клубове, съвместно с членовете на постоянната комисия „Образование, култура, младежки дейности и спорт“ на Общински съвет-Панагюрище и медиите на местно ниво.

За спортист на годината, с най-голям брой събрани точки от проведеното гласуване, бе определена МАРИЯ ОРЯШКОВАот Спортен клуб „Бойни спортове“ с треньор Иван Нетов.

Мария Оряшкова е шампион на България по самбо /жени/; достойно заслужила първо място на Европейско първенство по самбо /жени/ – Гърция; второ място на Световно първенство по самбо /жени/ – Румъния; първо място на Световна купа по самбо /жени/ – Русия; спортист № 1 в Световната ранг листа в категория до 80 кг.; капитан на Националния отбор по самбо; спортист № 1 в спорт самбо за 2018 година.

Втори в класацията е ИВЕЛИН ТАНКОВСКИ от Спортен клуб „Бойни спортове“ с треньори Александър Фръгов и Милена Хъркова.

На трето място е СТОЯН ЗАЙКОВ от Спортен клуб по тенис на маса „Асарел-Медет“ с треньор Анелия Карова.

 

На четвърто място в класацията се нарежда ИЛЧО МАШЕВ от Спортен клуб „Таекуон-до-Один“ с треньор Желязко Гагов.

 

Пети в класацията е ХРИСТО ГЕОРГИЕВ от Спортен клуб „Топалов“ с треньор Костадин Топалов.

Спортист № 6 е ДАНИЕЛ НЕМСКИ от Клуб по лека атлетика „Оборище“ с треньор Катя Кроснарова.

На седмо място в класацията е НИКОЛА ПЕТКАНСКИ от Спортен клуб „Бойни спортове“ с треньор Иван Нетов.

Осмо място заема лекоатлетката МАРИЯ АНГЕЛОВА от Клуб по лека атлетика „Борис Мулешков“ с треньор Дончо Калпаков.

Спортист № 9 е КАТРИН ЧОЧЕВА от Хандбален клуб „Панагюрище“ с треньор Любка Карагьозова.

На десето място в класацията е ДЕСИСЛАВА БОТЕВА от Тенис клуб „Панагюрище“ с треньор Борис Влахов.

На тържествената церемония тази вечер бяха наградени както десетте най-добри спортисти на община Панагюрище за 2018 година, така и отборът с най-високи постижения – СПОРТЕН КЛУБ ПО ТЕНИС НА МАСА „АСАРЕЛ МЕДЕТ“. Отборът се класира на трето място във Висша лига – жени.

Излъчен бе и треньор на годината в лицето на ЖЕЛЯЗКО ГАГОВ – треньор на Спортен клуб „Таекуон-до-Один“.

Възпитаниците на Желязко Гагов завоюваха над 10 шампионски титли на България и над 20 медала от държавни първенства.

Статуетки и грамоти получиха и най-добре представилите се млади спортисти от различните спортни клубове, класирани в призови места:

– Мария Маслева – Спортен клуб по хандбал „Панагюрище“;

– Стефани Навущанова – Спортен клуб по хандбал „Панагюрище“;

– Божидара Карагьозова – Спортен клуб по хандбал „Панагюрище“;

– Шинка Филипова – Спортен клуб по хандбал „Панагюрище“;

– Делчо Арбалиев – Клуб по лека атлетика „Борис Мулешков“;

– Христо Арбалиев – Клуб по лека атлетика „Борис Мулешков“;

– Станислав Дюлгяров – Сдружение волейболен клуб „Пан-волей“;

– Павел Варадинов – Сдружение волейболен клуб „Пан-волей“;

– Илия Воденичаров – Спортен клуб по тени на маса „Асарел-Медет“;

– Доника Данкова – Спортен клуб по тенис на маса „Асарел-Медет“;

– Иван Иванов – Клуб по лека атлетика „Оборище“;

– Илияна Кокотанекова – Клуб по лека атлетика „Оборище“;

– Йоана Ботева – Спортен клуб по тенис на маса „Панагюрище“;

– Георги Бойчев – Спортен клуб по тнис на маса „Панагюрище“;

– Йоана Солакова – Сортен клуб „Таекуон-до Один“;

– Искрьо Загарьов – Спортен клуб „Таекуон-до-Один“;

– Дария Чолакова – Спортен клуб по художествена гимнастика „Мери денс“;

– Елица Узунова – Спортен клуб по художествена гимнастика „Мери денс“;

– Доника Николова – Спортен клуб по художествена гимнастика „Мери денс“;

– Сияна Мухарова – Спортен клуб по художествена гимнастика „Мери денс“;

– Анна Гагова – Спортен клуб по художествена гимнастика „Мери денс“;

– Ванеса Немигенчева – Спортен клуб по художествена гимнастика „Мери денс“;

– Йоана Терзийска – Спортен клуб по художествена гимнастика „Мери денс“;

– Василена Манчорова – Спортен клуб по художествена гимнастика „Мери денс“;

– Нено Чернирадев – Спортен клуб по кикбокс „Оптикс“;

– Стоянка Варадинова – Спортен клуб по кикбокс „Оптикс“;

– Дойчо Перфанов – Клуб „Хандбал ПТГ“;

– Лука Гугов – Футболен клуб „Оборище“;

– Кристиян Димитров – Футболен клуб „Оборище“;

– Десислав Атанасов – Спортен клуб „Топалов“;

– Стиван Йорданов – Спортен клуб „Бойни спортове“;

– Мартин Цеков – Спортен клуб „Бойни спортове“;

– Георги Динков – Обединен спортен клуб „Панагюрище“;

– Спартак Кеков – Обединен спортен клуб „Панагюрище“;

– Теодора Ракова – Спортен клуб по плуване „Каменград“;

– Катрин Радивчева – Спортен клуб по плуване „Кaменград“;

– Ивайла Станчева – Клуб по спортни танци „Импулс“;

– Христо Йорданов – Клуб по спортни танци „Импулс“;

– Недялка Джолова – Айкидо клуб – Панагюрище;

– Натали Игнатова – Айкидо клуб – Панагюрище;

– Цветан Мурджев – Спортен клуб по тенис на маса „1995“;

– Георги Кържанов – Спортен клуб по тенис на маса „1995“;

– Момчил Илиев – Бадминтон клуб „Панагюрище 95“;

– Ефтим Футеков – Бадминтон клуб „Панагюрище 95“;

– Димитър Томов – Баскетболен клуб – Панагюрище;

– Ангел Божков – Баскетболен клуб – Панагюрище;

– Радостин Петров – Баскетболен клуб – Панагюрище;

– Мирослав Кочев – Футболен клуб „Миньор-Елшица“;

– Георги Чалъков – Шахматен клуб „Оборище“;

– Цветомир Парпулов – Шахматен клуб „Оборище“;

– Иван Белишки – Туристическо дружество „Бунай“;

– Георги Пенчев – Туристическо дружество „Бунай“;

– Спас Кърпаров – Туристическо дружество „Бунай“.

Награда за най-добър футболист за 2018 година получи МАРИЯН НАПЛАТАНОВ.

В категория ветерани бяха наградени:

– КРЪСТЬО НЕШЕВ – световен шампион;

– ПЕТЪР ПЕТРОВ – медалист от Европейско първенство;

– ПАВЕЛ ШИРИЛИНКОВ – балкански шампион;

– ГЕОРГИ УЗУНОВ – многократен медалист от държавни турнири и кросове.

Като най-значимо спортно събитие за 2018 година отличиха турнирът по тенис на маса Seamaster 2018 ITTF World Tour Asarel Bulgaria Open. Наградата бе връчена на Иван Александров.

Специална награда за принос към развитието на спорта получи дългогодишния спортен деятел г-н Любомир Талев.

Специални награди за цялостен принос към спорта получиха Димитър Цоцорков – председател на Надзорния съвет на „Асарел-Медет“ АД и инж. Делчо Николов – изпълнителен директор и председател на Управителния съвет на „Асарел-Медет“ АД.

Специална награда получиха и организаторите на Първия международен детски турнир по футбол „Проф. д-р Лъчезар Цоцорков“ – наградата бе връчена на управитела на „Тракийски хотелиери“ Михаил Атанасов.

Кметът на община Панагюрище Никола Белишки (респективно Ръководството на общината) получи специална награда за принос към развитието на спорта в общината.

От „Асарел-Медет“ бяха подготвили за спортните клубове торти, а от дъщерното дружество „Тракийски хотелиери“ предоставиха на призьорите от топ 10 ваучер за СПА центъра в хотел „Каменград“.

СНИМКИ ОТ ЦЕРЕМОНИЯТА