Начало Спорт Наградиха спортната топ 10 на церемония в общината

Наградиха спортната топ 10 на церемония в общината

СПОДЕЛИ
restorant

Избраният за спортист номер 1 на 2012 година Иван Хърков (СК"Бойни спортове") и най-изявените спортисти от топ десетката, подредена с гласовете на нарочно сформирана, разширена комисия* , снощи получиха призовете си. Това стана на официална церемония, организирана от Общината в Ритуалната зала. Иван Хърков получи купата си лично от кмета на общината Никола Белишки. Награда за най-заслужил треньор получи Дончо Калпаков (КЛА "Б.Мулешков), а за най-добър отбор – футболен клуб "Оборище". Припомняме как изглежда спортната десетка на изминалата година:

На финала на церемонията, управителят и главен редактор на ПИА Мадлена Георгиева връчи наградата "Футболист на 2012 година" – красива статуетка, на получилият най-много гласове в анкетата на сайта Ангел Парпулов.

Своите отличия връчи и сайтът nostop.bg, чиито читатели в края на миналата година избраха за най-добър спортист автомобилния състезател Любен Каменов.

Да си припомним как изглежда спортната топ 10 за 2012 година:

1. Иван Хърков – СК "Бойни спортове" – 149 точки

 -шампион на България по самбо-юноши до 16 г.

 -вицешампион на България по самбо- юноши до 18 г.

                  -5 място на европейско първенство по самбо- до 16 г.-Талин-Естония

                  -1 място на балканско първенство –самбо

2. Нелина Петришка – СКТМ"Панагюрище" – 124 точки

                   -Републиканска шампионка –лично за девойки старша възраст

                  -Бронзов медал от Държавно първенство за девойки младша възраст

                  -Бронзов медал от участие в Балканско първенство за девойки старша възраст отборно в гр.Габрово,България

                 -Бронзов медал от участие в Балканско първенство за мъже и жени до 21 години в Босна и Херцеговина-отборно

3. Илия Царски – "Автоцар" – 121 точки

Шампион на писта и планниско за 2012 година

4. Йорданка Тодорова – 103 точки

Национална състезателка – девойки

                     -класирала се с националния отбор на Балканското първенство – 2-ро място

                    -най-добър разпределител в турнира за купа „България” и в Бронзовата седмица на България

                   -класирала се на 4-то място на Държавния финал с отбора на ХК”Панагюрище- девойки младша възраст и 6-то място за купа България

                   – 5-то място на Държавния финал с отбора на девойки старша възраст и 4-то място за Купа България с девойки старша възраст

                 – 3-то място „Б” група жени и 7-мо място за купа България за жени

5. Кирил Загорски – КЛА „Борис Мулешков”

-Шампион за юноши -старша възраст по Десетобой

-Вицешампион при мъжете на Десетобой

-Трето място и бронзов медал на осмобой в зала за юноши старша възраст.

6. Тодор Каловски – СК "Бойни спортове – 58 точки

-шампион на България по самбо-юноши до 20 г.

 -вицешампион на България по самбо- юноши до 18 г.

   -7 място на световно първенство по самбо-София

      – 1 място на балканско първенство –самбо

7. Любен Каменов – "Каменов Рали Тим" – 57 точки

Вицешампион в Националния планински шампионат в клас X4

8.Петко Димитров –  СК”ОДИН” – 55 точки

Трети на европейско първенство по таекуон-до за
2012, дисциплина спаринг, републикански шампион на форма за 2012;бронзов
медал на спаринг при децата до 155 см.

9.Танчо Калпакон – капитан на ФК"Оборище" – 54 точки

10.Божидар Диков –  КЛА „ОБОРИЩЕ” – 50 точки

– Шампион на България за 2012г.,многобой в зала        

/60м.гл.бягане;скок височина;скок дължина;тласкане гюлле и 800м.гл.бягане/

За 16 годишни момчета и момичета – златен медалист.

-Вицешампион на България за 2012г. на открито  в шестобоя /100м.гл. бягане;100м. препятствия;висок скок;дълъг скок;тласкане гюлле;800м.гл.бягане/  – сребърен медал

Стипендиант на община Панагюрище за надарени деца за 2012г.

_––––-

*Постоянната комисия „Образование, култура, младежки дейности и спорт" при Общински съвет – Панагюрище, представители от администрацията на Община Панагюрище, Асоциация на спортните клубове в Панагюрище, членовете на комисията по спорт, туризъм и развлечения на Общински младежки парламент и журналисти от местните медии