Начало Спорт Немигенчев спечели турнира по шахмат в чест на Деня на миньора

Немигенчев спечели турнира по шахмат в чест на Деня на миньора

В зала"Луда Яна " на СПА хотел "Каменград" се проведе открития шахматен турнир в чест на Деня на миньора.Турнирът бе организиран от шахматна секция "Асарел-Медет". За участие се записаха 18 състезатели, които изиграха 7 кръга по Швейцарската система. В крайното класиране на първо място се класира Николай Немигенчев, втори е Стефан Пенев и  третото място спечели Захари Захариев с 5 точки. Немигенчев и Пенев завършиха с равен брой точки – по 5.5 и победителят беше излъчен след изиграване на 3 допълнителни блиц партии. Много голям интерес предизвика участието на 9 годишната Гергана Пейчева, която финишира на четвърто място с 4,5 точки. В сегашното издание на турнира участваха състезатели от София, Пазарджик, Стрелча и Панагюрище.

Първите четирима получиха статуетки, а за всички участници имаше грамоти и специално изработени за турнира стенни часовници.

Атракцията на турнира – малката Гергана Пейчева, която се класира 4-та, получи приз за най-чаровен участник