Начало Спорт Нови успехи на спортисти от СК „Бойни спортове“ им донесоха място в...

Нови успехи на спортисти от СК „Бойни спортове“ им донесоха място в националния отбор, ще участват на Европейското в Прага

viber image

На 11 и 12 март в София се проведе ДЛОШ по самбо за юноши и девойки до 18 и до 20 години. В него се включиха 35 отбора и над 500 състезатели.

С 30 спортисти се представи и панагюрският СК „Бойни спортове“.

Никола Петкански грабна златото в своята категория до 65 кг., като за четвърта поредна година стана шампион.

Отлично се представи и Йоана Пишмишова, която взе сребърен медал в категория до 56 кг. Йоана отстъпи само на финала от европейската шампионка от миналата година.

Със златен медал се окичи и Недка Каекова в категорията до 40 кг.

С тези си успехи и класиране и 3-та спортисти заслужиха място в националния отбор и ще участват на Европейското първенство в Прага (Чехия), което ще се проведе от 13 до 17 април.

Отлично се представиха и Василий Найденов (48 кг.) и Венцислав Сурлеков (62 кг.), които завоюваха среброто.

С брон се прибраха Димитър Петкански (90 кг.), Цветан Поибренски (56 кг.) и Танимир Танев(48 кг.)

Пето място зае Пенчо Галилеев (57 кг.), на 7-мо място се нареди Димитър Хаджиев (82 кг.), а на девето място Кирил Върбанов.

Отлично представяне записа и Никоела Пенева.

С тези успехи женският профил на СК „Бойни спортове“ спечели 3-то отборно място, а мъжкият профил зае четвърто отборно място.