Начало Спорт Оборище продължава за купата, бие драматично с 2:1

Оборище продължава за купата, бие драматично с 2:1

Драматична победа с 2:1 записа преди минути ФК Оборище в Пещера срещу местния Свобода. Мачът е от първия кръг на турнира за купата на България. Треньорът Иван Маринов заложи на голяма част от резервните състезатели. Въпреки това панагюрци имаха пълно надмощие през първото полувреме, но на два пъти Янко Янков – Майната пропусна да отбележи. При една от първите си атаки в 55-та минута пещерци откриха резултата и се наложи спешно да влизат в игра нападателите Филип Чипчев и Стефан Лачов. Чипчев се разписа в 75-та минута и успя да изравни и мачът вървеше към дузпи. В 89-та минута обаче Стефан Лачов отбеляза победния гол и класира Оборище за следващия кръг.

Състав: Грабчев, Мартинов, Енчев, Парпулов, Велинов, Кузманов, П.Иванов, Нетов, Сираков, Янков, А.Лачов ( Аргиров, Чипчев, Ст. Лачов)