2

Мария МАСЛЕВА

оборище-локомотив
Снимка: Фейсбук страницата на ФК „Оборище“

Днес тимът на ФК „Оборище“ изигра най-престижната си контрола. Панагюрските футболисти гостуваха на “Локомотив” Пловдив на клубния стадион в квартал “Лаута”.

ФК “ Оборище“ излезе на терена със следния състав: Ивайло Сайков , Мурад Ибраим, Мартин Димов, Ивайло Иванов, Антонио Цанков, Ивайло Димитров, Никола Иванов /к/, Елидиано Маркес, Шабан Османов ,Владимир Бахъров, Георги Нетов

В началото на срещата Шаби Османов пропусна сам срещу вратаря на „Локомотив“. Минути по-късно Мартин Камбуров откри резултата от дузпа в полза на железничарите, а Мурад Ибраим от тима на „Оборище“ излезе от игра, заради получен червен картон, на негово място влезе Петър Альошев. В края на първата част Мартин Камбуров отбеляза още едно точно попадение във вратата на „воеводите“. Преди почивката Ангел Парпулов влезе на мястото на Мартин Димов.

В началото на второто полувреме на вратата на „Оборище“ застана защитникът Ивайло Яначков-Чоки. Минути по-късно Танчо Калпаков направи поредната смяна в тима на „воеводите“ – Камал Раби влезе на мястото на Антонио Цанков. В средата на частта Дани Кики отбеляза две точни попадения в полза на „Локомотив“ и резултата набъбна до 4:0.  Малко преди края на мача Николай Кузманов влезе на мястото на Владимир Бахъров, а Стойно Солаков зае мястото на Георги Нетов. В последните минути на срещата Емил Гъргоров отлебяза петото попадение за тима за „Локомотив“ и по този начин оформи крайния резултат в срещата 5:0.

Железничарите използваха контролата, за да направят официално представяне на отбора си за пролетния полусезон.