Начало Спорт Оборище с класика над Марица (Пловдив), за първи път в историята си...

Оборище с класика над Марица (Пловдив), за първи път в историята си оглави Втора лига

За първи път в историята си панагюрският тим Оборище оглави класирането във Втора лига след класическа победа над Марица (Пловдив) с 3:0.

Панагюрските футболисти, водени от старши треньора Георги Чиликов, категорично надиграха пловдивчани в Коматево при вчерашната си визита.

Още в първото полувреме панагюрци поведоха с два гола. Точен в 11-та минута беше капитанът на Оборище Георги Нетов, а Петър Тончев удвои от дузпа в 23-ата минута.

В 83-тата минута, отново капитанът и панагюрец Георги Нетов, реализира третия гол, като оформи и крайния резултат 3:0 за Оборище.

Така Оборище има вече четири точки, след като стартира с равенство срещу Монтана, докато Марица остана без спечелена точка, след завръщането си сред професионалистите.

На стадиона в Коматево присъстваха над 150 фенове от Панагюрище, които през цялото време подкрепяха отбора.

В следващия кръг Оборище приемат Локомотив (София) на стадион „Орчо войвода“.