Начало Спорт „Оборище“ удари „Дунав“ в шоу контрола – 4:3

„Оборище“ удари „Дунав“ в шоу контрола – 4:3

oborishte2„Оборище“ удари кандидата за „А“ група „Дунав“ Русе в супер луда контрола, играна днес на стадиона в пловдивския квартал Коматево. Старши треньорът Танчо Калпаков заложи на два отбора, които играха в двете полувремена. За „Оборище“ стартираха: Ивайло Сайков , Ивайло Димитров , Петър Альошев, Мартин Димов , Иван Иванов , Янко Ангелов, Шабан Османов, Елидиано Маркес , Константин Атанасов, Иван Колев, Владимир Бахъров..
В 25-та минута Османов центрира към Иван Колев, той насочи топката с глава, но бившия страж на „Оборище“ Мартин Луков изби. В 40-тата минута русенци откриха, но само след три минути Иван Колев изравни след подаване на Ели Маркес.
През втората част Танчо Калпаков заложе на следните футболисти: Кръстьо Кръстев, Мурад Ибраим, Ангел Парпулов,Никола Иванов – Шейха , Калоян Цветков, Стойно Солаков , Николай Кузманов, Голачки ,Християн Василев , Лъки Пол Отофе. Двете нови имена в този отбор са на нигериеца Отофе, централен нападател който за последно игра в „Шумен“ и на крилото Захари Гулачки. Именно Гулачки се разписа три минути след старта на втората част, но в 50-тата „дунавци“ изравниха. В 55-тата минута Шейха удари греда след пас на Гулачки. Трети гол за панагюрци отбеляза Отофе, който реализара в 60-тата минута след самостоятелен пробив. Головото шоу продължи в 72-та минута с ново изравняване на „Дунав“ от пряк свободен удар. Крайна точка на спора сложи Николай Кузманов в 88-та минута, който оползотвори подаване на Отофе.
Това е втората контрола за тима, след като в събота играчите на „Оборище“ се наложиха с 4:1 над „Загорец“ – Нова Загора, отново на базата в Коматево.