Начало Препоръчани Оборище удари Пирин (Гоце Делчев) в Сарая

Оборище удари Пирин (Гоце Делчев) в Сарая

Оборище (Панагюрище) стигна до победа с 2:0 над Пирин (Гоце Делчев) в отложена среща от 28-ия кръг на Югозападната Трета лига, Втора фаза.

Срещата се игра на терена на село Сарая заради ремонтните дейности на стадион “Орчо войвода” в Панагюрище, а след спечелените три точки отборът на Оборище е трети във Втора група с актив от 35 точки и само на точка от Рилски спортист и Левски II, които са съответно първи и втори.

В средата на първото полувреме Никола Лалев засече с глава хубаво центриране, за да открие за домакините.

В 65-ата минута Иван Георгиев излязъл сам срещу вратаря не сгреши и удвои за панагюрци.

Чисти положения създадоха още Петко Петков, Иван Георгиев Давид Димитров и Никола Лалев.
Момчетата на старши-треньора Кириякос Георгиу играха много силно и само тези пропуски лишиха „Войводите“ от победа с по-голям резултат.
Изключителна воля показаха Мирослав Делков, Павел Тодоров, Стенислав Георгиев – Дзенгата и Петко Петков, които изиграха мача с контузии.
Принудително излязоха Михаел Александров и Мартин Тодоров.

Оборище бе в този мач без един от своите лидери Георги Кременлиев, който лекува контузия, но все пак бе на срещата за морална подкрепа на съотборниците си.

Гостите от Гоце Делчев пък след тази загуба имат само математически шансове за спасение.