Начало Спорт Официалната церемония по награждаване „Спортист на годината‘2016“ ще се състои на 24...

Официалната церемония по награждаване „Спортист на годината‘2016“ ще се състои на 24 януари

СПОДЕЛИ
restorant

sportist

Обявената на 20 януари 2017 година Официална церемония по награждаване „Спортист на годината‘2016“ ще се състои на 24 януари 2017 година от 18:00 часа в спортна зала „Арена-Асарел“, съобщи Общинска администрация.

Припомняме, че шампионът по самбо и възпитаник на СК “Бойни спортове” Иван Хърков  стана Спортист на годината на Община Панагюрище за 2016 г. Той събра най-много точки по време на заседанието на комисия, сформирана за избора на топ-спортната десетка на отминаващата година. Ето и крайното класиране:

  1. Иван Хърков: 
  • Първо място шампион на България по Самбо до 20год.
  • Първо място шампион на България по Бойно Самбо мъже.
  • Второ място вице европейски шампион по Самбо до 20год.- Франция
  • Второ място вице световен шампион по Самбо до 20год. – Румъния

2. Йоана Пишмишова – Самбо, Джудо

34-22-01-yoana-pishmishova

  • Първо място шампион на България по Джудо до 20год.
  • Седмо място на Балканско първенство по Джудо.
  • Първо място шампион на България по Самбо до 18год.
  • Първо място шампион на България по Самбо до 20год.
  • Пето място Европейско първенство по Самбо до 20год.
  • Пето място Световно първенство по Самбо

3. Стоянка Варадинова – Таекуондо до 16г.

  • Бронзов медал от СП спаринг-девойки до 16г. – Италия
  • Вице европейски шампион – Гърция
  • Шампион на България
  • Златен медалист от международни турнири

4. Лушка Кокотанекова – Лека атлетика до 18г.

LUSKA-KOKO2

  • Златен медал от ДП
  • Сребърни медали от ДП – 6
  • Бронзови медали от ДП – 2
  • Четвърто място на Балканско първенство

5. Никола Петкански – Самбо, Джудо

  • Първо място шампион на България по Самбо до 18год.
  • Първо място шампион на България по Самбо до 20год
  • Трето място Европейско първенство по Самбо – Франция
  • Пето място на Балканско първенство по Джудо

6. Мария Маслева – Хандбал

  • Сребърен медал с отбор от ДП –плажен хандбал , девойки до 16г.
  • Бронзов медал с отбор от ДП – девойки до 16г.
  • Четвърто място с отбор – купа България
  • Зонално – Първо място

7. Илчо Машев – Таекуондо до 14г.

  • Вице европейски шампион спаринг – Гърция
  • Шампион на България спаринг деца
  • Златен медалист от международни турнири

8. Кристина Иванова – Тенис на маса

  • Първо място „Млад Олимпиец“ – 3
  • Второ място ДП – девойки до 12г.
  • Трето място ДП –девойки до 15г.

9- то място с равен брой точки поделят Иван Иванов и Златомир Радев.

Иван Иванов – Лека атлетика

  • Бронзов медал от ДП до 16г. в дисциплина – 800м.
  • Бронзов медал от ДП до 16г. в дисциплина – 1500 м.

Златомир Радев – Лека атлетика – юноши до 18г.

  • Шампион на 10км. Спортно ходене
  • Трето място на 3000м.пр.бягане
  • Трето място отборно на Балканиада- пл.бягане за юноши

ОТБОРНИ КЛАСИРАНИЯ

  1. СКТМ „Асарел Медет“ – Тенис на маса
  • Първо място Висша лига – мъже
  • Второ място Висша лига – жени

 

 

  1. ФК „Оборище“ – Футбол

15220025_1628774320482025_3034166468213996608_n

  • Б-група мъже – 10 място
  • ФК Оборище игра за първи път в историята си 1/8 финал за купата на България

 

  1. ХК „Панагюрище“ – Хандбал девойки до 16г.

img_06601

  • Второ място плажен хандбал
  • Трето място ДП
  • Четвърто място купа България
  • Седмо място А група жени

 

Треньор на годината стана Александър Фръгов

998542_659959347377400_1368317861_n