Начало Спорт Отборът на Боримечката спечели детския футболен турнир “Свободна България” в Панагюрище

IMG_0433

Отборът на Боримечката спечели детския футболен турнир “Свободна България, посветен на 141-та годишнина от Априлската епопея, организиран от ФК “Оборище -Панагюрище”, със съдействието на Община Панагюрище.

В турнира участваха 8 отбора от деца, родени 2006/2007 година, които бяха разпределени в две групи по 4 отбора.

Мачовете се играха на помощното игрище на стадион “Орчо войвода”, а футболните емоции, обхванали деца, родители и треньор владееха целия турнир.

Във финалната фаза за 7-мо и 8-мо място играха отборите на Георги Бенковски и Райна Княгиня – 6:7 (2:2)

5-6 място: Юнаците 1876 – Орчо Войвода – 8:2

3-4 място: Хвърковатата чета – Копривщица – 7:4

1-2 място: Боримечката – Местността Оборище – 8:4

Така крайното класиране определи:

1-во място за Боримечката, 2-ро за Местността Оборище, 3-то за Хвърковатата чета, 4-то за Копривщица, 5-то за Юнаците 1876, 6-то за Орчо Войвода, 7-мо за Райна Княгиня и 8-мо за Георги Бенковски.

IMG_0436 IMG_0438 IMG_0440 IMG_0442 IMG_0445 IMG_0447 IMG_0448

Освен купите и грамотите за победителите бяха раздадени и индивидуални награди:

Най-добър вратар – Теди Райчев (Хвърковатата чета)

Най-добър защитник – Николай Раков (Копривщица)

Най-добър полузащитник – Илиян Пиронков (Местността Оборище)

Най-добър нападател – Иван Христов (Хвърковатата чета)

Голмайстор – Александър Лулчев (Боримечката)

Най-добър капитан – Даниел Беломачев (Копривщица)

Най-техничен състезател – Денис Аланджийски (Боримечката)

Най-добър изпълнител в играта „Гол от центъра по въздуха“ – Александър Георгиев (от 6 удара 4 точни)

За да раздадат наградите, треньорът Илия Новаков – младши бе поканил капитана на Оборище U17 – Владислав Зубев и националката до 16-години и състезателка на ХК „Панагюрище“ Стиляна Добрева.