Начало Спорт Отборът на ПГИТМТ стана областен шампион в ученическите футболни първенства

Отборът на ПГИТМТ стана областен шампион в ученическите футболни първенства

56
0

Мария МАСЛЕВА

pgitmt-futbol

Футболният отбор на ПГИТМТ надвиха тима на СОУ„Христо Ботев“ (Септември) в мач от областните ученическите първенства, който се игра вчера в Септември.

Добрите футболни умения на панагюрци си проличаха още в началото на мача. Резултата бе открит от Марко Макариев. Минути по-късно точен във вратата на домакините бе и Иван Узунов.

През второто полувреме нещата не се промениха особено. Възпитаниците на ПГИТМТ продължиха с добрата си игра. Георги Арбалиев направи добър пробив, след което подаде топката на съотборника си Никола Петкански, който отбеляза третото попадение в мача. Брилянтното представяне на защитниците на панагюрския тим съумя да запази вратата суха и мачът завърши с резултат 0:3.

С тази победа възпитаниците на ПГИТМТ, с ръководител Георги Георгиев и треньор Илия Новаков-младши, заеха първата позиция в областното ученическо футболно първенство.

В момента тимът се подготвя за плейофите за влизане в зона София.