68
0

Мария МАСЛЕВА

volley

Мъжкият отбор на ВК „Пан-Волей” записа победа с 3:1 (25:10, 25:8, 21:25, 25:22), в домакински мач срещу „Big Volley Balls”. Мачът от седмия кръг, „Б2” девизия, група В, на любителската волейболна лига Volleymania се проведе днес в спортната зала на стадион „Орчо Войвода“.

Панагюрци излязоха на терена мотивирани за победа и това си личеше в играта им. Момчетата, водени от Д. Колев, ръководеха играта и първите два гейма бързо и динамично отидоха в тяхна полза, съответно с 25:10 и 25:8.

В третата част панагюрските волейболисти се отпуснаха леко и това даде предимство на „Big Volley Balls“. Столичаните поведоха още в началото на гейма, като при първото техническо прекъсване резултата бе 3:8. Домакините направиха серия от добри отигравания и изравниха при 11:11. Играта се развиваше „точка за точка“ до второто техническо прекъсване (16:15), след което гостите отново поведоха и взеха гейма в своя полза с 21:25.

Четвъртата част започна добре за панагюрци. Те откриха резултата и до средата на гейма водеха с по няколко точки, след което играчите на  „Big Volley Balls“ започнаха да ги догонват и на няколко пъти изравниха резултата (16:16, 18:18, 20:20, 22:22). В края на гейма панагюрските волейболисти направиха добра серия, с която взеха гейма с 25:22 и съответно мача.

Това е вторият сблъсък между „Пан-Волей” и „Big Volley Balls” за 11-тия сезон на ЛВЛ „Volleymania”. Предишната среща между двата тима бе в края на октомври. Тя завърши с победа за панагюрци с категоричния резултат 3:0 (25:10, 25:10, 25:20).

Състав на „Пан-Волей“: М. Матанов, Р. Нинов, С. Стоянов, М. Васев, Д. Мазнеков, И. Ангелков, Д. Велев, А. Макхарби (к), С. Чочков, Д. Колев, И. Костадинов

Треньор: Д. Колев

Състав на „Big Volley Balls”: Е. Шишдов (к), З. Стефанов, М. Симеонов, В. Петров, П. Атанасов, М. Шиндов.

Треньор: Е. Шишдов

Съдийски екип: Ангел Велев, Стелиян Дончев. Венцислава Георгиева

Следващата среща на панагюрските волейболисти ще бъде на 31 януари в столичната зала „Раковски“. Тогава ВК„Пан-Волей“ ще премери сили срещу ВК „Убунту“. Това е вторият сблъсък между двата отбора. При предишната среща панагюрци не успяха да пречупят столичния тим и мачът завърши с 3:2 (30:28, 26:24, 27:29, 24:26, 15:11).