Начало Без категория Панагюрецът Илиян Кузманов спечели 1-я кръг от Републиканския Шампионат на БФМ(СНИМКИ)

С битка до последния завой, падания, изпреварвания, майсторско управление и много емоции завърши 1-ят кръг от Българския Екстремен

BG X-Enduro Championship „Хард Ендуро Кърнаре“. Състезанието е първи кръг от Републиканския Шампионат на Българската федерация по мотоциклетизъм, в който участват само лицензирани състезатели.
 Заради ограничителните мерки състезанието се проведе БЕЗ ПУБЛИКА, като в него участваха само лицензирани състезатели. След нощния пролог в петък, който определи стартовата позиция на участниците в навигацията, след траковете по южните склонове на Стара планина и северните сколонове на Средна гора, неделният ден предложи много обрати в Ендуро кроса.
В PRO Илиян Кузманов и Любомир Иванов (шампион за 2020) завършиха с равен брой точки, като победата на Кузманов в навигацията му осигури и крайната победа.
Трети e Кристиан Петров, за когото това е първо състезание в PRO, след като миналата година спечели титлата в EXPERT.
В EXPERT Станислав Кирилов успя да изпревари по точки в крайното класиране лидера след навигацията Николай Славов и триумфира след по-добро представяне в ендуро кроса. Трети остана Иван Печев.
В STANDART лидерът след навигацията Богдан Митов остана едва трети в подреждането, след като допусна да бъде изпреварен в неделния ден от Атанас Димитров и от Генади Илиев.
В SENIOR надпреварата също беше много оспорвана, но лидерът след навигацията Асан Имамов не допусна изненади и взе крайната победа. След него останаха Радостин Георгиев и Георги Дамянов, като класирането между тримата се запази от съботния ден. В същия клас, на 6-та позиция е другият панагюрец, участващ в шампионата – Панчо Кузманов.
При дамите първа е Петя Якова с „KTM FREERIDE 350“ от МСК „Ендуро Кърнаре“ a 13-годишният Любомир Синев, с KTM SX85 от Ендуро Севтополис е първи в клас Джуниър.