Начало Спорт Първа победа за „Оборище“ от началото на сезона

Първа победа за „Оборище“ от началото на сезона

28
0

Мария МАСЛЕВА

oborishte

ФК „Оборище“ спечели първи три точки във вчерапния двубой срещу „Ботев“ /Гълъбово/.  Мачът от пети кръг на първенството на Втора професионална лига се игра от 17 часа на стадион „Орчо войвода“ в Панагюрище.

През пъевото полувре е „Оборище“ поведе с 2-0 след голове на Тейлър Салибур и Емил Камберов. Влезлият на мястото на контузилия се Васил Тачев, Анатоли Тодоров със страховит удар нацели напречната греда, но топката се тупна на голлинията, удари се във вратаря и не влезе в мрежата.

В 60-тата минута гостите реализираха отсъдена дузпа и разликата беше намалена на 2-1. Владимир Айтов беше заменен от Илиян Гаров.

В 73-тата минута Анатоли Тодоров отбеляза след пас на Тейлър Салибури покачи резултата на 3-1.

Минути по-късно попадение на Ботев не бе зачетено поради маркирана засада, но малко преди края на редовните 90 минути тимът успя да реализира за 3-2. Така приключи и двубоят, който бе белязан с множество гружи нарушения и три червени картона – един за „Оборище“ за Стоян Георгиев и два за „Ботев“ за Дончо Атанасов и Георги Кирилов.

Това е първата победа на тима от началото на сезона след две равенства и две загуби.