Начало Спорт Пловдивчани взеха купата във Втория национален турнир по спортен бридж

Пловдивчани взеха купата във Втория национален турнир по спортен бридж

„Манадо“ грабна приза в отборното състезание

brifjОт 21-ви до 23-ти август Панагюрище бе домакин на Втория национален турнир по спортен бридж. Надпреварата стартира с едносесиен турнир, в който участие взеха 22 състезателни двойки. Пловдивчаните Стойна Граменова и Васил Ненчев победиха, записвайки резултат 59,06 %. Второ място заеха отново пловдивчани – баща и син, Стойо и Петър Даракчиеви. На трето място се класираха Веселин Величков от Стара Загора и Захари Захариев от София.

Турнирът продължи с отборно състезание, в което се включиха 11 отбора. Стойна Граменова и съотборникът й Васил Ненчев от Пловдив станаха победители при двойките на , който се проведе .

Призът отиде при „Манадо“, който записа краен резултат от 153,59 VP. Отборът-победител бе съставен от две двойки, състезаващи се в национални отбор по бридж: Владимир Михов – Юлиян Стефанов и Георги Стаматов – Деян Данаилов.

В отборното състезание на второ място се класираха „Хари“ , а на трето – „Бридж +“ . Победителите получиха купи и парични награди.

Вторият национален турнир по спортен бридж, на който Панагюрище бе домакин, бе организиран със съдействието на „Асарел-Медет“ АД, Община Панагюрище и Асоциация на спортните клубове в Панагюрище.