Начало Препоръчани Плувците от „Каменград“ с достойно представяне и куп медали от международен турнир

В събота и неделя в столицата се проведе международният турнир по плуване в памет на Стефан Попов – Замората. Състезанието бе открито лично от министъра на младежта и спорта Красен Кралев. То бе организирано от многократния носител на Световната купа по плувен маратон Петър Стойчев. Специален гост на събитието беше и боксьорът Кубрат Пулев.

Панагюрският клуб „Каменград“ взе участие със седем състезатели Теодора Ракова, Катрин Радивчева, Кристияна Поибренска, Стоян Цанев, Симеон Бобеков, Кристиян Спасов и Милян Сурлеков.

Теодора Ракова спечели четири сребърни медала на 50,100 и 200 метра гръб и 100 метра свободен стил. Катрин Радивчева, въпреки че стартира болна, спечели 3 сребърни медала на 100 и 200 метра бруст и 100 метра бътерфлай. Стоян Цанев се класира седми на 200 метра свободен стил, само на няколко секунди от медал, като подобри личите си постижения във всички дисциплини. Кристияна Поибренска, Симеон Бобеков, Кристиян Спасов и Милян Сурлеков се представиха отлично като подобриха личните си резултати.

С доброто си представяне под ръководството на Катя Радивчева,отборът зарадва другия треньор в клуба – Димитър Аврамов по повод рождения му ден.