Начало Спорт Състезателят на КЛА „Оборище“ Даниел Немски с бронз от Национален шампионат по...

Състезателят на КЛА „Оборище“ Даниел Немски с бронз от Национален шампионат по лека атлетика

На 27 и 28 май, на стадион „Васил Левски“ в София, се проведе Националният шампионат по лека атлетика за юноши и девойки младша възраст.

В състезанието се включиха 90 спортни клуба от цялата страна. КЛА „Оборище“ – Панагюрище участва с 15 състезатели, които се надпреварваха в различни дисциплини.

Най-добро представяне направи Даниел Немски, който завоюва бронзов медал в десетобоя.

Адмирации заслужават и Иван Иванов, който се класира на четвърто място на 2000 метра стипълчейз и пети на 400 метра с препятствия.

Илияна Кокотанекова стана шеста на хвърляне на чук, а Еркал Костадинов и Георги Огорялков – шести и седми на многобой.

Отлично се представиха и Доника Мехтерова, която стана четвърта на седмобой, Демира Христоскова, Николета Карабойчева, Ники Кръстева, Деяна Шопова, Ралица Караколева, Поля Калагларска, Сашо Ильов и Цвети Фандъкова.

От 2 до 5 юни предстоят стартовете за за мъже и жени, и 16-годишни, които ще са във Велико Търново, и на които УС на КЛА „Оборище“ пожелава също отлично представяне на своите състезатели.