Начало Спорт Силно представяне и куп призови места за панагюрци на Планински лекоатлетически полумаратон...

Силно представяне и куп призови места за панагюрци на Планински лекоатлетически полумаратон в Ракитово

СПОДЕЛИ
restorant

14625806_10205666710867282_430650522_o

На 8 октомври Община Ракитово отбеляза 104 г. от Балканската война/1912-1913 г./

В тази чест се проведе IV-то издание на Планински лекоатлетически полумаратон „ Ремово- Блатца-Ракитово-2016“.

Пред паметника на ген.Стилиян Ковачев, Елена Димова – гл.специалист „Култура“ към Общ.Ракитово изнесе слово по повод годишнината.“ …Едва ли има българин, който да не е свързан с войната по съдбовен начин и да нe се вълнува в този ден, когато си припомняме тази историческа гордост. 82-ма са загиналите герои от Ракитово. Нека преклоним глави пред подвига и саможертвата им…“                                                                                                              

Цветя пред паметника бяха поднесени от името на Общ. Ракитово, Сдружение“ Суткя“-Ракитово и Движение“ Русофили“-Ракитово.

В полумаратона взеха участие 173 участници, сред които и много панагюрски състезатели. За пореден път нашите спортисти се представиха отлично и завоюваха призови места.

Резултати от IV-ти Планински лекоатлетически полумаратон „ Ремово- Блатца-Ракитово-2016“:

Най-малкият Самуел Хилман от САЩ е на 4 г. , а най-възрастният е Георги Захариев, на 65 г. от гр.Ракитово, собственик на Деймос Тв.

Класиране 5 км-жени:
1. Клаудия Тодорова-СКЛА“Тракия“-Пловдив- 15 г.
2. Лидия Нанова- Велинград- 15 г.
3. Анелия Ненкова-СКЛА“Тракия“- Пловдив-12 г.

Класиране 5 км-мъже:
1. Димитър Аргиров- СКЛА“Тракия“ –Пловдив- 15 г.
2. Даниел Немски-СКЛА“Оборище“-Панагюрище-16 г.
3. Валентин Къдринов- СКЛА“Тракия“-Пловдив- 14 г.

Класиране 10 км-жени:
1. Николета Карабойчева- СКЛА“Оборище“-Панагюрище- 13 г.
2. Николета Кръстева- СКЛА“Оборище“- Панагюрище- 13 г.

3. Лидия Заирова- Костандово- 13 г.

Класиране 10 км-мъже
1. Златомир Радев- СКЛА“Б.Мулешков“- Панагюрище- 28 г.

2. Владимир Клявков- СКЛА“Тракия“-Пловдив- 22 г.
3. Христо Мандевски- Пловдив

Класиране 20 км-жени:
1. Лушка Кокотанекова- СКЛА“Б.Мулешков“-Панагюрище- 17 г.
2. Доника Мехтерова- СКЛА“Оборище“- 16 г.
3. Екатерина Зарева- Ракитово- 17 г.

Класиране 20 км-мъже:
1. Гено Увардов- с.Катуница
2. Павел Ширилинков- Панагюрище- 65 г.
3. Тодор Гаралов- Ракитово- 28 г.