Начало Спорт СК “Бойни спортове” триумфира с шампионска титла и множество призови места в...

СК “Бойни спортове” триумфира с шампионска титла и множество призови места в турнир в Сливница

viber-image

Класа, умения, хъс и високо ниво показаха за пореден път спортистите от СК „Бойни спортове” на втория Международния турнир по джудо за деца, юноши младша и старша възраст „Илинден Оупън“.

Надпреварата се проведе на 5 ноември в Сливница, като в нея се включиха 1000 състезатели от 16 държави.

СК „Бойни спортове” участва с 11 състезатели, които представиха клуба достойно и завоюваха куп отличия.

При най-малките момичета в категория 38 кг. Дарина Куртева спечели златен медал. При юношите младша възраст в категория 44 кг. Донка Русева се окичи с бронзов медал. Трето място и бронзов медал в категория +48 кг. спечели и Алкавиадис Ставридис.

При кадетите Йоана Пишмишова успя да спечели второ място и сребърен медал.

Седем спортисти от панагюрския клуб се класираха на пето място, тъй като малко не им достигна за бронз. Това са Никола Петкански, Виктор и Евелин Танковски, Румен Хаинов, Спартак Кеков, Георги Станчев и Георги Динков.

Треньорът Милена Хъркова е изключително доволна от престижните отличия и благодари на състезателите за всеотдайната им любов към спорта.

На 19 ноември Панагюрище ще бъде домакин на турнира по самбо „Орчо Войвода“.